Bóbr poniżej tamy zbiornika Wrzeszcyn

Tutaj rozmawiamy o wszystkim co jest związane z wędkowaniem. Dzielimy się wiedzą, chwalimy wynikami, rozmawiamy o sprzęcie, umawiamy na ryby. Forum wyłącznie dla użytkowników zarejestrowanych.

Bóbr poniżej tamy zbiornika Wrzeszcyn

Postprzez TomekW w 20 Maj 2017 21:31

Witam, czy któryś z kolegów mógłby zaznaczyć na załączonej mapie, gdzie kończy się obręb ochronny na Bobrze poniżej tamy na zbiorniku Wrzeszczyn? Chciałbym w przyszłym tygodniu wyruszyć ze spiningiem w tamte strony i nie wiem gdzie można zacząć łowienie :)(Jeżeli teren jest oznakowany to nie było pytania)
I druga sprawa, czy byłby ktoś na tyle miły, żeby zaznaczyć mi drogę od fabryki ARF/Metal do "Patelni"? Słyszałem, że trzeba tam przez jakiś mostek przechodzić itp, ale nikt mi dokładnie nie był w stanie wytłumaczyć.

Pozdrawiam i dziękuje z góry! :)
Image
TomekW
nowy kolega

Dołączenie: 03 Maj 2017 17:26

Re: Bóbr poniżej tamy zbiornika Wrzeszcyn

Postprzez jarekk w 22 Maj 2017 23:08

TomekW napisał(a):Witam, czy któryś z kolegów mógłby zaznaczyć na załączonej mapie, gdzie kończy się obręb ochronny na Bobrze poniżej tamy na zbiorniku Wrzeszczyn? Chciałbym w przyszłym tygodniu wyruszyć ze spiningiem w tamte strony i nie wiem gdzie można zacząć łowienie :)(Jeżeli teren jest oznakowany to nie było pytania)
I druga sprawa, czy byłby ktoś na tyle miły, żeby zaznaczyć mi drogę od fabryki ARF/Metal do "Patelni"? Słyszałem, że trzeba tam przez jakiś mostek przechodzić itp, ale nikt mi dokładnie nie był w stanie wytłumaczyć.

Obręb ochronny kończy się ok. 100 m poniżej ujścia Kamienicy. Kiedyś były tam tablice po jednej i po drugiej stronie rzeki. Potem jedną z tablic wycięły bobry łącznie z drzewem do której była przybita. Czy jest jeszcze druga z tablic , nie wiem. Jeżeli będziesz wędkował 100 m poniżej ujścia Kamienicy (np w rejonie Kapitańskiego Mostku), nic ze strony straży rybackiej Ci nie grozi.

Dojście do Patelni od parkingu przy ARF to prawdziwy wyczyn. ARF jest na lewym brzegu Bobru. Przechodzi się przez betonową kładkę przez Kamienicę. Schodząc z parkingu przy ARF po lewej stronie fabryki bardzo łatwo trafić. Schodzisz drogą z górki, potem ostro w lewo. Do kładki prowadzi oznakowana ścieżka (chyba zielony szlak). Pytanie tylko czy warto. Ta strona jest trudno dostępna, nie polecam. Jeśli chcesz wędkować spinningiem z brzegu Patelni to raczej nastaw się na brzeg prawy. Najłatwiej tam dojść parkując przy zaporze we Wrzeszczynie (dojazd przez Siedlęcin) i spacer ok. 2 km.
Awatar użytkownika
jarekk
admin

Dołączenie: 24 Mar 2009 11:35

Re: Bóbr poniżej tamy zbiornika Wrzeszcyn

Postprzez Bandi w 28 Maj 2017 14:37

Byłem tam jakiś miesiąc temu i tablice były po jednej i drugiej stronie . Patrząc w dół rzeki to ta po lewej jest nisko na drzewie , a ta po prawej jest dość wysoko nad wodą.
NO KILL
--------------------
http://rsrods.pl/
Awatar użytkownika
Bandi
mistrz podbierania

Dołączenie: 10 Kwi 2009 06:17

Powróć do Forum ogólne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość