Pytanie odnośnie bobru

Forum Młodzieżowych Warsztatów Ekologiczno-Wędkarskich. To forum na którym można uzyskać odpowiedź na każde, nawet najbardziej banalne pytanie dotyczące wędkarstwa, wędkowania i ekologii.

Pytanie odnośnie bobru

Postprzez Sony w 24 Sie 2011 16:07

Witam, mam kartę wędkarską od stosunkowo niedawna, opłaconą tylko na wody nizinne i tu moje pytanie. W informatorze pisze, że
3a.Od w/w wiaduktu do pierwszego mostu garbatego przy ul. Wiejskiej w Jeleniej Górze- Przynęty sztuczne i roślinne.*
.
4.Od w/w mostu do mostu przy ul. Grunwaldzkiej w Jeleniej- woda nizinna

Co do 3a- pierwszy most garbaty przy wiejskiej, jest tam za lidlem, przy takim dużym białym krzyżu? Mając kartę na wodę nizinną mogę łowić od tego mostku w dół rzeki, powyżej już nie?
4- most przy ul. Grunwaldzkiej to ten za Castoramą?

Przepraszam, za banalność moich pytań, ale wolę być pewny niż później złapać zdziwko nad rzeką :roll:
Sony
nowy kolega

Dołączenie: 29 Lip 2011 16:47

Re: Pytanie odnośnie bobru

Postprzez Maniek_17 w 24 Sie 2011 17:55

Witamy na forum.
Od tego roku nie ma podziału na wody górskie/nizinne. Opłacając składki, wykupujemy zezwolenie na połów zarówno na wodach górskich jak i nizinnych (+ środki pływające), tak więc raczej nie możesz mieć opłaconych tylko nizinnych.
Jeżeli się mylę , to proszę o sprostowanie.
pozdrawiam
...prosiłem Boga o wszystko, bym mógł cieszyć się życiem
otrzymałem życie, bym mógł cieszyć się wszystkim...
Awatar użytkownika
Maniek_17
mistrz holu

Dołączenie: 10 Kwi 2009 12:08
Miejscowość: Janowice Wielkie

Postprzez Sony w 24 Sie 2011 19:52

W legitymacji członkowskiej mam trzy nalepki- ulgową składkę członkowską za 31 zł, składkę okręgową za 60 zł, oraz wpisowe za 25 zł. Na składce okręgowej pisze "wody nizinne"

Nie wiem, czy to ważne, ale egzamin i wszystko zdawałem we Wleniu, a samą kartę odbierałem w Jelniej
Sony
nowy kolega

Postprzez Maniek_17 w 24 Sie 2011 21:35

Tutaj masz wszystko napisane odnośnie składek :
-=>KLIK<=-

Składka okręgowa ulgowa, którą masz wykupioną (za 60zł) uprawnia do " amatorskiego połowu ryb wędką na wodach krainy pstrąga i lipienia, na wodach nizinnych ze środków pływających i z brzegu Okręgu oraz:
- jeziorach Gospodarstwa Rybackiego Sp. z o.o. w Międzyrzeczu
- wodach Okręgów PZW, z którymi podpisano porozumienia
- wodach Landesanglerverband Brandenburgii i Landesanglerverband Mecklenburg-Vorpommeren
"

To, że możesz łowić także na górskich nie oznacza oczywiście, że nie musisz wiedzieć na jakim odcinku rzeki się znajdujesz :) Musisz przecież wypełnić rejestr poprzez wpisanie odpowiedniego numeru łowiska oraz przestrzegać zasad panujących na wodach górskich (m.in. łowienie tylko na przynęty sztuczne i roślinne).
Zapewne ktoś napisze o które mosty chodzi w informatorze :) Ja niestety nie łowię na tamtym odcinku i nie potrafię Ci pomóc.
pozdrawiam
...prosiłem Boga o wszystko, bym mógł cieszyć się życiem
otrzymałem życie, bym mógł cieszyć się wszystkim...
Awatar użytkownika
Maniek_17
mistrz holu

Dołączenie: 10 Kwi 2009 12:08
Miejscowość: Janowice Wielkie

Postprzez Sony w 24 Sie 2011 22:07

Bardzo dziękuje za odpowiedź! Dotychczas byłem tylko kilka razy na Pilchowicach, ale chcę spróbować pospiningować na rzece.
Sony
nowy kolega

Powróć do Forum Młodzieżowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości