Witaj Gość!   [ Logout ]    
Działalność Koła
Dane adresowe - kontakt
 Egzaminy na kartę wędkarską
Nasze finanse

Władze Koła
rozliczenie pracy Zarządu

 Zarząd I kadencji 2003-2005
 Zarząd II kadencji 2005-2009
 Zarząd III kadencji 2009-2013
 Zarząd IV kadencji 2013-2017

Użytkownicy
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: alon
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 516

Na stronie:
Gości: 36
Użytkowników: 0
Razem: 36

Informacje i komunikaty
Wody górskie (info)
 Schemat Pilchowic

Nasi sponsorzy

Kącik Wędkującej Młodzieży

Przyjaciele Grodzkiego

Karkonoski Klub Wędkarski
Recenzje z zawodów
· Spinningowe Grand Prix Polski - Puchar Katowic
· Spinningowe Grand Prix Polski - Boleń Odry
· Spinningowe Grand Prix Polski - Sandacz Turawy
· Spinningowe Grand Prix Polski - Puchar Sanu

UWAGA: Wjazd na brzegi jeziora Bukówka wzbroniony!
Wysłano dnia 21-08-2010 o godz. 23:05:06 przez jarekk

Informacje i komunikaty

Jadąc od miejscowości Bukówka w kierunku zalewu wędkarze pokonują drogę leśną biegnącą od zapory. Wcześniej jednak przejeżdżają dojazdową ulicę na której znajduje się swoista pułapka - ukryty w zaroślach znak zakazu ruchu. Pokonanie niewielkiego odcinka pomiędzy znakiem, a zjazdem w drogę leśną skutkować może nieprzyjemnościami i sporym wydatkiem.Kilka zatrzymanych już samochodów, uwijający się między nimi policjant i cały czas nadjeżdżające kolejne auta ...krótka formułka kolejnemu zatrzymanemu i skierowanie do niemal godzinnej kolejki do "lanosowego okienka" po odbiór mandatowego kwitka -  taki obrazek miałem okazję zastać w Bukówce w ostatnie piątkowe popołudnie.


Zatrzymywane były zarówno pojazdy jadące w kierunku wody, jak i wyjeżdżające znad zalewu. Policjant doskonale wiedział, że nie ma tam innej drogi dojazdowej i również oni musieli złamać obowiązujący zakaz.

W kolejce zupełnie beztroski nastrój. Miałem wrażenie, że kierowcy nie dowierzali, że taka groteskowa sytuacja rodem z filmów Barei, może dziać się naprawdę. Dopiero otrzymanie kwitka mandatu w wysokości trzystu złotych wywoływało złość w połączeniu z bezsilnością na tak wyrafinowane działanie stróżów prawa.Kierowcy, a wielu przypadkach wędkarze, pytali - dlaczego otrzymujemy tak wysoką karę za przejechanie kilkunastu metrów w obszarze zakazu? Przecież przed znakiem nie ma gdzie zawrócić i nawet w dobrej wierze, szanując przepisy, trzeba te kilkanaście metrów pokonać...

Zwracano również uwagę, że znak jest w znacznej części zasłonięty przez gałęzie drzewa co przy zachodzącym, ostrym słońcu czyni go zupełnie niewidocznym. Na wszystkie wątpliwości kierowców padała jedna odpowiedź - "...odmowa przyjęcia mandatu będzie skutkowała skierowaniem wniosku do Sądu Grodzkiego ...." itp, itd.
Postanowiłem porozmawiać z policjantem. Przede wszystkim dowiedziałem się, że działa na podstawie zgłoszenia właściciela obiektu hydrotechnicznego - zapory wodnej.
Dlaczego karał kierowców, wędkarzy pokonujących zaledwie kilkanaście metrów drogi i zjeżdżali do lasu, kierowców którzy w żaden sposób nawet nie zbliżali się do zapory nie potrafił odpowiedzieć. Wszystkie "trudne" pytania odpierał formułką "...ja tylko wykonuję czynności służbowe...". Nie dowiedziałem się niczego konkretnego.

Policjant zwrócił jednak uwagę na bardzo ważną kwestię. Nad brzegi jeziora nie wolno wjechać również innymi drogami. Kierowca każdego samochodu znajdującego się w pobliżu wody z każdej strony jeziora popełnia wykroczenie i może być ukarany mandatem. Jego zdaniem regulują to "przepisy ogólne" - jakie? Również nie uzyskałem odpowiedzi.Jako ciekawostkę należy uznać fakt, że policjant tak gorliwie mandatujący wjeżdżających nad wodę kolegów, jest również wędkarzem. Pochwalił się nawet udziałem w znanych zawodach spinningowych policjantów o puchar Komendanta Wojewódzkiego "Zielony Szczupak Bukówki". Nad wodę zjeżdża wówczas kilkadziesiąt samochodów policjantów, organizatorów zawodów i władz PZW. Wtedy nie działają żadne "przepisy ogólne" i (chyba) ...wolno.

"Szarym" wędkarzom pozostaje jednak słono płacić, albo sprzęt do wędkowania po prostu przenosić nad wodę od miejsc parkingowych przy drogach lokalnych. Jest to oczywiście mało realne.
Zaraz po zakończeniu "akcji" można było zaobserwować kolejne auta zjeżdżające nad sam brzeg jeziora "zakazanym" odcinkiem drogi.

jarekk

SPROSTOWANIE: Osobą tak gorliwie mandatującą wjeżdżających nad jezioro wędkarzy i turystów nie był policjant lecz strażnik miejski z Lubawki. Strój, zachowanie oraz obecność radiowozu policji wprowadziło wszystkich w błąd. Sam zainteresowany również nie protestował, gdy podczas kontroli nazywano go "policjantem". Za popełniony błąd przepraszam czytelników oraz funkcjonariuszy policji.

 
Pokrewne linki
· Więcej o Informacje i komunikaty
· Napisane przez jarekk


Najczęściej czytany artykuł o Informacje i komunikaty:
UWAGA: Wjazd na brzegi jeziora Bukówka wzbroniony!


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 1
Głosów: 1


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


"UWAGA: Wjazd na brzegi jeziora Bukówka wzbroniony!" | Logowanie/Założenie konta | 6 komentarze | _SEARCHDIS
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

Re: UWAGA: Wjazd na brzegi jeziora Bukówka wzbroniony! (Wynik: 1)
przez soja dnia 22-08-2010 o godz. 10:12:51
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Jarku, lepiej tego skomentować nie można... "groteskowa sytuacja rodem z filmów Barei":)Re: UWAGA: Wjazd na brzegi jeziora Bukówka wzbroniony! (Wynik: 1)
przez gucio dnia 23-08-2010 o godz. 08:16:38
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
To jest skandal!! Parę lat temu też dostaliśmy tam mandat za rzekome złamanie "zakazu wjazdu". Nic bardziej głupiego nie spotkało mnie na drodze. To że jest zakaz wjazdu nad wode jestem wstanie zrozumieć. Ale umiejscowienie tego znaku  to jest totalny idiotyzm. Dlaczego nie ma tam nikogo z reprezentatów prawa w słoneczne dni gdy nad brzegami Bukówki biwakują tysiące ludzi?
A tak na marginesie na ten brzeg gdzie jest żałosny zakaz wjazdu jest droga alternatywna od Szczepanowa. Parę lat temu zjeżdżałem tamtędy osobówką.
 


Serwis działa od: 21.04.2003 r.

red. Zarząd Koła PZW Grodzkie

Wszelkie prawa zastrzeżone

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.08 sekund