Witaj Gość!   [ Logout ]    
Działalność Koła
Dane adresowe - kontakt
 Egzaminy na kartę wędkarską
Nasze finanse

Władze Koła
rozliczenie pracy Zarządu

 Zarząd I kadencji 2003-2005
 Zarząd II kadencji 2005-2009
 Zarząd III kadencji 2009-2013
 Zarząd IV kadencji 2013-2017

Użytkownicy
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: alon
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 516

Na stronie:
Gości: 8
Użytkowników: 0
Razem: 8

Informacje i komunikaty
Wody górskie (info)
 Schemat Pilchowic

Nasi sponsorzy

Kącik Wędkującej Młodzieży

Przyjaciele Grodzkiego

Karkonoski Klub Wędkarski
Recenzje z zawodów
· Spinningowe Grand Prix Polski - Puchar Katowic
· Spinningowe Grand Prix Polski - Boleń Odry
· Spinningowe Grand Prix Polski - Sandacz Turawy
· Spinningowe Grand Prix Polski - Puchar Sanu

Kraina elektrycznych silniczków.
Wysłano dnia 28-12-2005 o godz. 13:50:10 przez Jarekk

Naszym zdaniem. jarekk napisał "

Bodajże rok temu jeden z okręgów PZW podjął uchwałę o zakazie stosowania silników elektrycznych na swoich wodach (nie wykluczając spalinowych). Wielu wędkarzy wyrażało swoje oburzenie.
Nasz Zarząd Okręgu poszedł w kierunku przeciwnym. W przyszłym roku silniki będziemy taszczyć obowiązkowo. Bez względu na metodę i sposób łowienia. Nie możliwe ? ...u nas możliwePrzytoczę najważniejszy fragment uchwały (pisownia oryginalna):

"UCHWAŁA NR 19

Zarządu Okręgu PZW w Jeleniej Górze z dnia 27.11.2005 r.
w sprawie określenia zasad wędkowania na zbiornikach zaporowych oraz niektórych żwirowniach.

Na podstawie par. 45 pkt. 15 Statutu Polskiego Związku Wędkarskiego Zarząd Okręgu ustala się, co następuje:

1. Dopuszcza się do wędkowania za sprzętu pływającego z silnikiem elektrycznym następujące akweny:
- zbiorniki zaporowe w ramach obwodów rybackich: Bukówka, Pilchowice, Złotniki, Leśna, Witka; ..."


Co Zarząd Okręgu miał na myśli podejmując taką uchwałę ?
W pierwszym momencie pomyślałem, że ...NIC. Przecież zawsze było wolno tak łowić. Uchwała dopuszcza coś co zawsze było dopuszczone. Łowiliśmy przecież z łódek wyposażonych w silniki, czasem wiosła i nie potrzeba było na to żadnych uchwał. To logiczne ...a jednak.

Zastanowiłem się, czy tak poważna instytucja jak Zarząd Okręgu mogłaby zaprzątać sobie głowę, marnować cenny czas i uchwalić coś co niczego nie wnosi ...takie NIC ?
Zadzwoniłem zatem do Zarządu Okręgu i sprawdziłem u źródła. Myliłem się. Nowe przepisy wprowadzają ogromną zmianę. Nie boję się nawet powiedzieć, że jest to zmiana rewolucyjna.

Podjęta uchwała ma stanowić zasadę wędkowania na wymienionych zbiornikach. W myśl uchwały na wymienionych wodach nie wolno zatem wędkować inaczej niż "...ze sprzętu pływającego z silnikiem elektrycznym".

Żegnaj zatem spalino, żegnajcie wiosełka, koniec z grunciarstwem i spławikiem z brzegu. No chyba, że zaopatrzycie się w "sprzęt pływający" i nieodzowne silniki elektryczne. Tylko z takim wyposażeniem wolno w przyszłym roku wędkować na wymienionych zbiornikach.

Już wyobrażam zdziwienie karpiarza wędkującego na brzegu Pilchowic, którego spotyka kontrola SSR-u: "...proszę okazać kartę wędkarską i legitymację ...a sprzęcik pływający jest ? ...a silniczek kolega ma ?"
Całe szczęście, że nie wymagają taszczenia ze sobą akumulatorów.

Lepiej koledzy, póki jeszcze czas lecieć do sklepu i silniczki zakupić. Najlepiej jakieś małe i lekkie, co by wchodziły do plecaczka. A tym bardziej zainteresowanym podpowiem, że w "Media-Markt" raczej tego nie dostaniecie.

Przyznam, że dodało mi to otuchy. Z nowym Zarządem nuda nam nie grozi. Bardzo cenię poczucie humoru i cieszę się, że Zarząd Okręgu w Jeleniej Górze wychodzi ponad szary tłum smętnych działaczy związkowych. Mimo to postanowiłem poprosić o opinię prawnika. Warto przecież wiedzieć w jaki sposób odnieść się do przepisów które, bądź co bądź, będzemy musieli respektować w roku 2006.

Dzisiaj otrzymałem odpowiedź:

1. Z treści uchwały wynika, że dotychczas połowy ze środków pływających wyposażonych w silniki elektryczne były zabronione. Wskazuje na to przesłanka "dopuszcza się". Wnioskując a contrario, należy dojść do wniosku, że wcześniej "nie dopuszczano" do takiego łowienia.

2. Z treści uchwały nie wynika zakaz połowu ze środków pływających wyposażonych w silniki spalinowe, a także poruszanych wiosłami, gdyż uchwała dopuszcza jedynie ...(tu pkt 1).

3. Z uchwały można by było wywodzić zakaz (spalina, wiosła) gdyby np. użyto przesłanki "wyłącznie" ze środków pływających wyposażonych w silniki elektryczne.

Pozdrawiam

CzezZgłupiałem. Znowu okazuje się, że uchwalono ...NIC !
Jak to możliwe, żeby dwudziestu facetów, nierzadko w wieku mojego ojca, ślęczało, myślało, drapało się w swoje głowy ...i wymyśliło takiego knota ? Przecież tak niedawno ich wybraliśmy, ...to nasz Nowy Zarząd Okręgu !!!
Jak mamy zatem odnieść się do takiej uchwały ?
Zgodnie z prawem i logiką uchwała niczego nie zmienia. Wolno łowić tak jak do tej pory. Warto jednak pamiętać, że gdy trafimy przed sąd koleżeński za "niemanie silniczka" spotkać możemy jednego z twórców tej nowatorskiej uchwały.
Może zatem po silniczki ...?

"

 
Pokrewne linki
· Więcej o Naszym zdaniem.
· Napisane przez Jarekk


Najczęściej czytany artykuł o Naszym zdaniem.:
Spinningowe Mistrzostwa Okręgu nie dla wszystkich


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4.16
Głosów: 6


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


"Kraina elektrycznych silniczków." | Logowanie/Założenie konta | 1 komentarz | _SEARCHDIS
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

Re: Kraina elektrycznych silniczków. (Wynik: 1)
przez rekindomel dnia 12-02-2006 o godz. 16:21:16
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
znowu kolejna bzdura okregu niech oni sie zastanowiom co oni robiom .........!!!!!!!zamiats byc lepiej to same rzucaja kłody wedkarzom ........
dos ze ryb brakuje zarybienia do bani same zakazy to przechodzi ludzkie pojecie ale tak to jest jak okreg robi wszystko pod siebie a nie pod wedkarzy bo przeciez gdby nie my to by okregu niebyło...WIEC NIECH ONI SIE ZASTANOWIOM CO ONI ROBIOM A NIE TRAKTUJA ZWIAZEK JAK SWOJA PRYWATNOM INWESTYCJE............BO MY WEDKARZE MAMY JUZ TEGO DOSYC.............


Serwis działa od: 21.04.2003 r.

red. Zarząd Koła PZW Grodzkie

Wszelkie prawa zastrzeżone

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.14 sekund