Witaj Gość!   [ Logout ]    
Działalność Koła
Dane adresowe - kontakt
 Egzaminy na kartę wędkarską
Nasze finanse

Władze Koła
rozliczenie pracy Zarządu

 Zarząd I kadencji 2003-2005
 Zarząd II kadencji 2005-2009
 Zarząd III kadencji 2009-2013
 Zarząd IV kadencji 2013-2017

Użytkownicy
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: alon
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 516

Na stronie:
Gości: 16
Użytkowników: 0
Razem: 16

Informacje i komunikaty
Wody górskie (info)
 Schemat Pilchowic

Nasi sponsorzy

Kącik Wędkującej Młodzieży

Przyjaciele Grodzkiego

Karkonoski Klub Wędkarski
Recenzje z zawodów
· Spinningowe Grand Prix Polski - Puchar Katowic
· Spinningowe Grand Prix Polski - Boleń Odry
· Spinningowe Grand Prix Polski - Sandacz Turawy
· Spinningowe Grand Prix Polski - Puchar Sanu

Wybory władz Zarządu Okręgu - cementowanie istniejącego ukladu.
Wysłano dnia 23-06-2013 o godz. 00:22:22 przez jarekk

Naszym zdaniem.

Tylko niewielkie przetasowanie nastąpiło w składzie sprawującym władzę w Okręgu PZW w Jeleniej Górze. Prezesem na najbliższe 4 lata został po raz kolejny Antoni Lewkowicz.Delegaci bardzo dobrze ocenili dotychczasową pracę władz. Sprawozdania Komisji Rewizyjnej, Okręgowego Sądu Koleżeńskiego oraz Prezesa Zarządu Okręgu przyjmowane były z niemal 100 % aprobatą.

Nie pamiętano o kompromitacji Komisji Rewizyjnej, czy Sądu Koleżeńskiego. Głosu nie zabrał Rzecznik Dyscyplinarny, niewiele też usłyszeliśmy o zapaści sportu kwalifikowanego, o aferach i awanturach podczas Spinningowych Mistrzostw Świata. Nie było mowy o finansach, a o próbach zawarcia transakcji za setki tysięcy, którą udało się udaremnić w ostatniej chwili nikt nawet nie wspomniał.
Podobnie pominięto temat uchwały programowej sprzed 4 lat, która nie została zrealizowania, a nawet nie wspomniano, że taką uchwałę kiedyś podjęto. Powołano za to komisję, która przygotowała nową uchwałę, prawdopodobnie równie nieistotną dla działaczy jak poprzednia.
Było za to sporo nagród, pochwał i wyróżnień. Spośród najciekawszych warto wspomnieć o nagrodzie za działalność w zakresie szkolenia młodzieży dla Koła Miasto Jelenia Góra, która ochoczo przyjął Jan Kaziemko, ozdobne tablo dla Zbigniewa Bogackiego za wkład w organizację Spinningowych Mistrzostw Świata. Nagród, odznak i dyplomów było sporo i trudno nie oprzeć się wrażeniu, że ten "kramik" z nagrodami służył zręcznemu prześlizgnięciu się po niewygodnych tematach - czterech latach najeżonych wpadkami i błędami działaczy.Kolejnym istotnym punktem obrad było głosowanie nad kandydaturą prezesa. Już wcześniej, podczas zgłaszania różnych wniosków formalnych, widać było spolaryzowane dwa obozy. Nie zdziwiło wiec zgłoszenie dwóch kandydatur - Kol. Zbigniewa Bogackiego oraz Kol. Antoniego Lewkowicza.


Pierwsza kandydatura, to przedstawiciel najbardziej konserwatywnego trendu (o ile w PZW słynącym z konserwatyzmu jako całości, można w ogóle wydzielać taki nurt) wyróżniający się na tle swojego konkurenta kilkoma wpadkami ciężkiego kalibru oraz nie do końca jasnymi intencjami podczas próby wydatkowania potężnych kwot na zakup nieużytków w Wojanowie w 2012 r.

Przeciwnik Zbigniewa Bogackiego to kandydat cechujący się wycofaniem i ostrożnością podejmowanych decyzji. W tym wypadku zasada, że lepiej nie robić nic, niż coś definitywnie zepsuć sprawdziła się i grała na korzyść byłego prezesa. Dodatkową cechą, która odegrała rolę jest fakt, iż otacza się on osobami z którymi da się rozmawiać. Nawet jeśli rozmowa, czy dyskusja taka nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, to możliwość na jej nawiązanie daje szansę na zbliżenie stanowisk. Trzeba to docenić, chociaż nie ma co ukrywać, że dla nas był to wybór tzw. mniejszego zła.

Ponieważ przed wyborami mówiło się o znaczącej przewadze Zbigniewa Bogackiego, który prowadził intensywna kampanię i dysponował poparciem największych kół w okręgu, przegraną należy uznać za istotną porażkę. 

Kolejnym punktem było głosowanie nad składem Zarządu Okręgu. Odbyło się zgodnie z ordynacją wyborczą PZW, która daje swoistą furtkę, aby koledzy wybrali swoich kolegów (ordynacja to jeden ze sposobów zachowania jedności i trwałości naszego stowarzyszenia).

Listę kandydatów ustalono poza salą obrad. Po wejściu na salę odczytał ją szef komisji wyborczej - podał 14 nazwisk które znajdą się na liście do głosowania. Ponieważ ordynacja dopuszcza o 20 % więcej kandydatów niż wielkość składu ZO, oznaczało to, że sala mogła zgłosić jeszcze tylko 4 kandydatury. Podniosło się kilka rąk z których prowadzący zebranie wybrał 4 pierwsze i ogłosił zamknięcie listy. Potem odbyło się głosowanie.

W zasadzie, to należy docenić gest polegający na możliwości zgłoszenia kilku osób z sali. Teoretycznie mogła być przecież dostarczona pełna lista składu zarządu ustalonego przez działaczy bez żadnej możliwości ingerencji. 


W trakcie liczenia głosów składane były wnioski delegatów, które wyznaczą kierunek działań Zarządu Okręgu przez najbliższe 4 lata. Spośród najciekawszych można wymienić wniosek o likwidację wód górskich w rejonie Marciszowa. Wniosek zgłoszony przez delegata lokalnego koła uzasadniony był tym, że wędkarze spławikowi mają potrzebę łowić ryby w rzece, a złe przepisy im to uniemożliwiają. Mimo dyskusji, próśb, aby nie niszczyć tej wody, skoro dopiero zaczęła się odradzać, wniosek przeszedł zdecydowaną większością głosów. ...bo to jest własnie demokracja, skwitował prowadzący zebranie. Istotnie, za likwidacją wód górskich są koła zdominowane przez lobby spławikowe, a tych jest najwięcej - są w stanie wygrać każde głosowanie.

Przepadł za to w głosowaniu wniosek o stworzenie jasnych zasad finansowania działalności w zakresie szkolenia młodzieży - zaproponowano ponowne aktywowanie tzw. funduszu 4 %. Najsilniejszy sprzeciw wyrażali delegaci kół, które nie realizują tego statutowego obowiązku. A ponieważ takich kół jest u nas większość, rezultat głosowania był do przewidzenia. Warto jednak odnotować w tym miejscu wyraźne poparcie dla wniosku ze strony działacza znanego z pracy z młodzieżą - Jerzego Przetacznika oraz Prezesa ZO Antoniego Lewkowicza.
Podsumowując. Pewne jest, że przez najbliższe 4 lata żadne istotne zmiany nie nastąpią. Wędkarze, reprezentowani przez delegatów swoich kół, prawdopodobnie są na tyle zadowoleni z obecnego stanu naszych wód, sposobu sprawowania władzy, obowiązujących przepisów, itp, itd, że wybrali przedstawicieli, którzy jeszcze mocniej cementują dotychczasowy układ. Niewielka, kosmetyczna rotacja na stołkach upewnia jedynie działaczy w swej sile.

Podczas obrad Zjazdu Delegatów nie ma możliwości wpływania na skład przyszłego zarządu okręgu. Karty są wcześniej rozdane, nazwiska ustalone, dominuje większość gotowa przegłosować największą bzdurę jeśli tylko przyjdzie na to ochota. Jakakolwiek nowa myśl lub "obce" nazwiska są skrzętnie wycinane.

Nietrudno było dostrzec, iż padające kilkakrotnie ze strony stołu prezydialnego słowo "demokracja" jest całkowicie działaczom obce. Nie ma bowiem demokracji bez jej głównych filarów o których uczy się już w podstawówce - "rządów większości z uszanowaniem praw mniejszości". Dla działaczy demokracja oznacza konieczność podporządkowania się woli większości, nawet jeśli działanie takie jest obiektywnie szkodliwe lub wymaga wyzbycia się swojej tożsamości grupie nie posiadającej odpowiednio dużej reprezentacji.

Dla nas, Koła Grodzkiego Zjazd nie oznacza niczego. W zasadzie można by fakt ten pominąć - żadne zmiany (na które liczyliśmy) nie nastąpią. Można się w nim dopatrywać jedynie korzyści poznawczych. Była okazja przyjrzenia się jak to funkcjonuje i odpowiedzi na pytanie dlaczego model działania rodem z głębokiego PRL jest tak trudny do zmiany mimo upływu lat.


Jakby jednak na to wszystko nie patrzeć należy gratulować wyboru Kol. Antoniemu Lewkowiczowi na Prezesa Zarządu PZW w Jeleniej Górze. Jest to jego niewątpliwy sukces.

jarekk


PREZESEM ZARZĄDU OKRĘGU ZOSTAŁ:

Antoni Lewkowicz


W SKŁAD ZARZĄDU OKRĘGU WESZLI:

1. Barycki Zdzisław
2. Bielawski Zbigniew
3. Chmielewski Leszek
4. Czaiński Franciszek
5. Hołek Zdzisław
6. Kozłowski Zbigniew
7. Kwitowski Kazimierz
8. Mach Tomasz
9. Migret Teodor
10. Miśków Józef
11. Pernej Janusz
12. Słowiński Piotr
13. Skibiński Kazimierz
14. Skrzęta Artur

DELEGATAMI NA KRAJOWY ZJAZD DELEGATÓW ZOSTALI:

1. Antoni Lewkowicz
2. Zbigniew Bielawski

 
Pokrewne linki
· Więcej o Naszym zdaniem.
· Napisane przez jarekk


Najczęściej czytany artykuł o Naszym zdaniem.:
Chcemy kontroli wód! Nie w taki sposób.


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Pokrewne tematy

Na górskiej i nizinnej

"Wybory władz Zarządu Okręgu - cementowanie istniejącego ukladu." | Logowanie/Założenie konta | 3 komentarze | _SEARCHDIS
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

Re: Wybory władz Zarządu Okręgu - cementowanie istniejącego ukladu. (Wynik: 1)
przez tadek dnia 24-06-2013 o godz. 08:03:59
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Żona nie wiedząc jaki czytam temat powiedziała tylko: "dużo starszych ludzi"Re: Wybory władz Zarządu Okręgu - cementowanie istniejącego ukladu. (Wynik: 1)
przez Marszal dnia 24-06-2013 o godz. 20:32:27
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Gratuluję Panu Prezesowi Lewkowiczowi reelekcji. Był to kandydat najbliższy linii wędkarstwa, promowanej przez nasze Koło. Życzę Panu Prezesowi, aby udało się w naszym Okręgu w nowej kadencji promować wędkarstwo etyczne, aby starczyło Mu sił w utrzymaniu okręgowych zasobów wód górskich w ilości nie mniejszej niż w momencie otrzymania ponownego mandatu, aby podnieść zasobność i atrakcyjność wód nizinnych, aby jeleniogórski Okręg mógł uchodzić za przyjaznego wędkarskiej pracy z dziećmi i młodzieżą.
Re: Wybory władz Zarządu Okręgu - cementowanie istniejącego ukladu. (Wynik: 1)
przez bartex84 dnia 25-06-2013 o godz. 20:41:35
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Ja również życzę nowemu zarządowi owocnych wyników ich pracy w nowej kadencji i cieszę się że to właśnie Pan Lewkowicz wygrał wybory.
Dodam też ze nasze problemy jako straży zostały rozwiązane i dalej zaczynamy prężnie działać nad wodami. Mam również nadzieję że dla ZO uda się pozyskać sprzęt dla SSR który znacznie usprawni pracę.


Serwis działa od: 21.04.2003 r.

red. Zarząd Koła PZW Grodzkie

Wszelkie prawa zastrzeżone

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.10 sekund