Witaj Gość!   [ Logout ]    
Działalność Koła
Dane adresowe - kontakt
 Egzaminy na kartę wędkarską
Nasze finanse

Władze Koła
rozliczenie pracy Zarządu

 Zarząd I kadencji 2003-2005
 Zarząd II kadencji 2005-2009
 Zarząd III kadencji 2009-2013
 Zarząd IV kadencji 2013-2017

Użytkownicy
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: alon
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 516

Na stronie:
Gości: 22
Użytkowników: 0
Razem: 22

Informacje i komunikaty
Wody górskie (info)
 Schemat Pilchowic

Nasi sponsorzy

Kącik Wędkującej Młodzieży

Przyjaciele Grodzkiego

Karkonoski Klub Wędkarski
Recenzje z zawodów
· Spinningowe Grand Prix Polski - Puchar Katowic
· Spinningowe Grand Prix Polski - Boleń Odry
· Spinningowe Grand Prix Polski - Sandacz Turawy
· Spinningowe Grand Prix Polski - Puchar Sanu

Już za 5 dni Muchowy Puchar Bobru.
Wysłano dnia 29-07-2013 o godz. 22:24:55 przez Jarekk

Na górskiej i nizinnej

W dniach 3-4 sierpnia na dwóch odcinkach Bobru - w rejonie Wojanowa, okolicach Wlenia oraz na żwirowni Wojanów, rozegrane zostaną zawody "Muchowy Puchar Bobru". Na terenie zawodów na sektorach rzecznych obowiązuje ZAKAZ WĘDKOWANIA od 29-07-2013 do 04-08-2013. Żwirownia w Wojanowie zamknięta zostanie do wędkowania od piątku do niedzieli (2-4 08.2013).Dokładne granice sektorów pokazuje MAPKA:


W dniach tych wody będą patrolowane przez Społeczną i Państwową Straż Rybacką wraz z policją. Organizatorzy zawodów proszą, aby zakaz nie był naruszany, aby informować wszystkich wędkujących o ograniczeniu i nie narażać się na nieprzyjemności. Szczególnie dotyczy to najbliższego weekendu, kiedy ładna pogoda będzie zachęcała do biwakowania na brzegach wojanowskiej żwirowni.


Do Jeleniej Góry przyjedzie czołówka polskich muszkarzy. Dla każdego, kto miał przyjemność spróbować tej metody jest to niezwykła okazja - trudno nie skorzystać z możliwości ich obserwowania. Szczególnie ciekawym może być sektor na wodzie stojącej. Niewiele osób wie, że muszkarze potrafią skutecznie łowić ryby spokojnego żeru, nawet ze znacznych głębokości.


"Puchar Bobru" w tym roku po raz pierwszy zagościł w terminarzu imprez krajowych. Dla nas jest to niezwykłe wyróżnienie. Organizatorem jest ZO PZW w Jeleniej Górze wraz z Karkonoskim Klubem Wędkarskim zrzeszającym głownie członków Koła Grodzkiego. Organizacja zawodów nie byłaby jednak możliwa bez pomocy innych kół okręgu jeleniogórskiego.

Szczególnie trudne było skompletowanie licznej obsady sędziowskiej oraz składu patroli Społecznej Straży Rybackiej. Swoje zaangażowanie zadeklarowała większość kół. Deklaracje pomocy napłynęły również z okręgów wałbrzyskiego i legnickiego.
Po czerwcowym falstarcie, kiedy gwałtowne opady i wezbrania uniemożliwiły przeprowadzenie zawodów, na początku sierpnia warunki będą znakomite. Stan wody będzie utrzymywał się na poziomie średnim lub niskim. Wszystko wskazuje na to, że po przejściu wysokich wód ryby nieznacznie przemieściły się, zmieniły stanowiska, ale nadal pozostają w odpowiedniej ilości. Organizator nie przewiduje przeprowadzenia dodatkowych zarybień rzeki, zawody odbędą się na rybie naturalnej. To może być dla zawodników pewnym utrudnieniem. Ryba hodowlana zupełnie inaczej zachowuje się po wpuszczeniu do rzeki - zajmuje inne stanowiska, w innych porach pobiera pokarm, jest mniej wybredna. Większość zawodników wędkuje na wodach intensywnie zarybianych i nad naszą rzeką może mieć problemy z uzyskaniem dobrego wyniku. Takie jednak były założenia od samego początku. "Puchar Bobru" ma być zawodami nieco innymi od pozostałych właśnie ze względu na charakter rzeki.


Ostatnio prowadzone próby przez miejscowych wędkarzy i organizatorów pokazują, że ryb jest pod dostatkiem praktycznie na wszystkich stanowiskach. Zarówno na górnym, jak i dolnym odcinku spotykane są stada lipieni w wymiarze 20 - 35 cm oraz pstrągi 25 - 45 cm. Stosunkowo często łowi się też ryby większe.

Więcej informacji oraz wyniki dostępne będą w specjalnie utworzonym serwisie internetowym www.pucharbobru.pl

ZAPRASZAMY


jarekk


 
Pokrewne linki
· Więcej o Na górskiej i nizinnej
· Napisane przez Jarekk


Najczęściej czytany artykuł o Na górskiej i nizinnej:
O mało nie zginął w pilchowickim mule ..AKTUALIZACJA


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


"Już za 5 dni Muchowy Puchar Bobru." | Logowanie/Założenie konta | 4 komentarze | _SEARCHDIS
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

Re: Już za 5 dni Muchowy Puchar Bobru. (Wynik: 1)
przez Siwy dnia 31-07-2013 o godz. 15:16:05
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Mogę prosić o listę zawodników indywidualnych bo takiej nie widzę.


Serwis działa od: 21.04.2003 r.

red. Zarząd Koła PZW Grodzkie

Wszelkie prawa zastrzeżone

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.07 sekund