Witaj Gość!   [ Logout ]    
Działalność Koła
Dane adresowe - kontakt
 Egzaminy na kartę wędkarską
Nasze finanse

Władze Koła
rozliczenie pracy Zarządu

 Zarząd I kadencji 2003-2005
 Zarząd II kadencji 2005-2009
 Zarząd III kadencji 2009-2013
 Zarząd IV kadencji 2013-2017

Użytkownicy
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: alon
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 516

Na stronie:
Gości: 22
Użytkowników: 0
Razem: 22

Informacje i komunikaty
Wody górskie (info)
 Schemat Pilchowic

Nasi sponsorzy

Kącik Wędkującej Młodzieży

Przyjaciele Grodzkiego

Karkonoski Klub Wędkarski
Recenzje z zawodów
· Spinningowe Grand Prix Polski - Puchar Katowic
· Spinningowe Grand Prix Polski - Boleń Odry
· Spinningowe Grand Prix Polski - Sandacz Turawy
· Spinningowe Grand Prix Polski - Puchar Sanu

Muchowy Puchar Bobru 2013
Wysłano dnia 04-08-2013 o godz. 13:38:17 przez Jarekk

Konkurs

Zakończyły się muchowe zawody cyklu Grand Prix Polski "Puchar Bobru" 2013. Trudne warunki, upał i niski stan wody sprawiły, że wędkowanie było bardzo trudne. Dla rasowych pstrągarzy ze Słupska, Krosna i Żywca nie było to jednak przeszkodą w osiągnięciu znakomitych wyników.


Najwięcej problemów sprawił zawodnikom sektor na wodzie stojącej. Mimo, że woda została zarybiona, a do punktacji zaliczane również drapieżniki i ryby spokojnego żeru. Bardzo wysoka temperatura sprawiła, że ryby w poszukiwaniu chłodu i lepszych warunków tlenowych odsunęły się poza zasięg rzutów. Wielu zawodników zerowało. Wystarczy jednak popatrzeć na zestawienie wyników, gdzie w każdej z tur na pierwszym lub drugim miejscu pojawiają się te same nazwiska (Antoni, Adam i Andrzej Wnękowicz), aby dojść do wniosku, że kluczową rolę odgrywają po prostu doświadczenie i nabyte na jeziorach umiejętności.

Podobnie sytuacja wyglądała na rzece. Tutaj było już o rybę stosunkowo łatwiej, lecz osiągnięcie liczącego się wyniku było prawdziwym wyzwaniem. Wielu zawodników podkreślało, że dla nich te zawody to loteria. Nigdy dotąd nie brali jeszcze udziału w zawodach na naszych wodach, a dla wielu z nich było to pierwsze wędkowanie na Bobrze. Jeśli do tego dodać bardzo wysoką temperaturę wody, to wyniki poniżej oczekiwań zupełnie nie zaskoczyły. 

Znakomicie poradzili sobie koledzy ze Słupska. Tylko jeden z nich był na krótkim treningu przed zawodami, pozostali nie znali wody. Mimo to, wszyscy zawodnicy klubu WWKS Słupia zaliczyli wszystkie tury i odnieśli drużynowe zwycięstwo. Podczas rozmowy podkreślali, że najwięcej obaw budził sektor jeziorowy. Na rzece radzili sobie znakomicie, "czuli rzekę", Bóbr bardzo przypadł im do gustu.

Indywidualnie najlepiej wędkował Michał Borys z koła Zabłocie Żywiec (Klub WKS Zabłocie Żywiec), zajmując wysokie miejsca we wszystkich turach. Tutaj należą się szczere gratulacje. Zawodnik nie znał Bobru, wystarczyła intuicja i trafne decyzje.

Nasz zawodnik Marek Ciemny z Karkonoskiego Klubu Wędkarskiego zajął dobre 22 miejsce, chociaż jak sam podkreślał liczył na znacznie więcej. Sporo pracy włożył w przygotowanie na treningach radził sobie znakomicie łowiąc po kilkadziesiąt ryb dziennie. Być może przyczyną było pogorszenie warunków, a może po prostu zabrakło odrobiny szczęścia.

Robert Tobiasz z Krosna złowił największą rybę zawodów - pstrąga potokowego 49 cm. Zameldowano też kilkanaście pstrągów powyżej czterdziestu centymetrów, przeważały jednak ryby mniejsze - pstrągi, lipienie, a na jeziorze pstrągi tęczowe, okonie, szczupaki i jedyna złowiona płotka. Zupełnie nie brały ryby, które przed zawodami łowiono na muchę w znacznych ilościach - wzdręgi i jazie.WYNIKI INDYWIDUALNE:

Miejsce I     -    Michał Borys - ZABŁOCIE Żywiec
Miejsce II   -    Konrad Mikulski z Legnicy
Miejsce III  -    Jarosław Dyduch z Bielska Białej


WYNIKI DRUŻYNOWE:

Miejsce I      -    WWKS SŁUPIA Słupsk
Miejsce II    -   WKS KROSNO I
Miejsce III  -   WKS ZABŁOCIE Żywiec
Dla organizatorów zawody były ogromnym wyzwaniem. Przede wszystkim nigdy dotąd nie organizowano tutaj zawodów muchowych tak wysokiej rangi. Bardzo obawialiśmy się problemów ze zgromadzeniem obsady sędziowskiej po doświadczeniach ubiegłego sezonu i pamiętnych Spinningowych Mistrzostw Świata. Wielu odmówiło udziału. Ci którzy zgodzili się spisali się znakomicie. Żaden z zawodników nie zgłaszał jakichkolwiek problemów z sędziami, nie było protestów. Organizatorzy wielokrotnie dziękowali sędziom za zaangażowanie i bardzo ciężką pracę.

Sędziowanie zawodów muchowych na wodach płynących to bardzo trudne zadanie. Miałem tylko dwa zejścia nad wodę i między zawodnikami musiałem biegać wzdłuż drogi - mówił Pan Henryk - ledwo wydrapałem się na górę i pobiegłem kilkaset metrów, aby zmierzyć rybę zawodnika, a już na drugim końcu stanowiska wołano, abym zmierzył kolejną. Całe szczęście, że nie łowili za wiele - dodał ze śmiechem. Sędziowanie w tak trudnych warunkach terenowych i upale nie było łatwe, lecz dawało wielką satysfakcję.

Najbardziej jednak niewdzięczną pracę i równie trudną ze względu na warunki atmosferyczne wykonywała Społeczna Straż Rybacka wspierana przez PSR. Rolą strażników było zapewnienie dostępności żwirowni wojanowskiej dla zawodników. Jest to jedno z ważniejszych dzikich kąpielisk jeleniogórskich i usunięcie biwakujących tam osób było bardzo trudnym zadaniem. Tym bardziej, że południowych brzeg zbiornika zamknięty został już od czwartku. Doszło do kilku awantur, miała miejsce interwencja policji. Oni zupełnie nie rozumieją, że wchodzą na teren prywatny - mówił Komendant Społecznej Straży Rybackiej powiatu i miasta Jeleniej Góry, Zbigniew Celencewicz - chcemy tylko żeby biwakowali na pozostałych brzegach i nie przeszkadzali zawodnikom. Co chwilę trzeba interweniować, wjeżdżają tu samochody, motory, wiele osób jest nieuprzejmych.
Mimo tych problemów strażnicy poradzili sobie znakomicie. Zabezpieczenie imprezy było na tyle skutecznie, że nie zdarzył się żaden incydent związany z obecnością osób postronnych na terenie zawodów.

Pomimo znanej do nas niechęci ze strony władz okręgu współpraca przebiegała poprawnie. Otwarcia zawodów dokonał Prezes Zarządu Okręgu PZW w Jeleniej Górze Antoni Lewkowicz oraz Wiceprezes do spraw sportu Zbigniew Bielawski. Obecni byli członkowie władz krajowych - Głównego Kapitanatu Sportowego PZW.

W ocenie zawodników, mimo problemów z dojazdem na śniadania do sali organizacyjnej, wszystko wypadło jak należy. Oprócz odprawy opóźnionej na prośbę zawodników o pół godziny, wszystkie punkty programu realizowane były zgodnie z programem imprezy. Podkreślano dobrą pracę sędziów i strażników. Bardzo podobało się natychmiastowe publikowanie wyników po każdej turze - na tablicy ogłoszeń i w internecie - to efekt zaangażowania Sekretarza Zawodów Kol. Witolda Laskowskiego, sędziów sektorowych i zespołu współpracującego podczas zestawiania wyników. Zwracano też uwagę na dobre warunki lokalowe. Narzekano głównie na pogodę, słabe brania i odległość salki organizacyjnej od miejsca zakwaterowania. W zdecydowanej jednak większości spotykałem zawodników pozytywnie oceniających walory naszych wód i sprawność organizacyjną.


jarekk


FOTORELACJA: 
(autorzy zdjęć: jarekk, Stanisław Kotyla, Michał Staniszewski, Bartek Stankiewicz)


1. Rozpoczęcie zawodów:
2. Wędkowanie


3. Zakończenie
jarekk

 
Pokrewne linki
· Więcej o Konkurs
· Napisane przez Jarekk


Najczęściej czytany artykuł o Konkurs:
Muchowy Puchar Bobru 2013


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Pokrewne tematy

Na górskiej i nizinnej

"Muchowy Puchar Bobru 2013" | Logowanie/Założenie konta | 3 komentarze | _SEARCHDIS
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

Re: Muchowy Puchar Bobru 2013 (Wynik: 1)
przez rekindomel dnia 05-08-2013 o godz. 17:02:23
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Ja ze swojej strony jako współorganizator i przedstawiciel z Okręgowego  Kapitanatu Sportowego  chciałem  serdecznie Podziękowac Pani Beacie i Pani Monice za prace w biurze zawodów  oraz za Ciężką Prace sędziów stanowiskowych WIELKIE DZIĘKI...PANOWIE I PANIE....   
 Pozdrawiam Robert Kuźniewski Koordynator Dyscypliny Muchowej.Re: Muchowy Puchar Bobru 2013 (Wynik: 1)
przez jigger dnia 07-08-2013 o godz. 16:06:45
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
I znowu możemy zobaczyć jak klimatyczny jest nasz Boberek, normalnie super czadowa rzeka :) Mają moc i potencjał wszystkie jej przełomy.Re: Muchowy Puchar Bobru 2013 (Wynik: 1)
przez igorglinda dnia 09-08-2013 o godz. 21:52:24
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Z mojej strony ślę ogromne podziękowania, dla sędziów i osób pilnujących zbiornika, za ogrom pracy jaka została włożona przed i podczas zawodów.
 Dla wszystkich organizatorów, oraz sponsorów.
 WIELKIE DZIĘKI !


Serwis działa od: 21.04.2003 r.

red. Zarząd Koła PZW Grodzkie

Wszelkie prawa zastrzeżone

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.09 sekund