Witaj Gość!   [ Logout ]    
Działalność Koła
Dane adresowe - kontakt
 Egzaminy na kartę wędkarską
Nasze finanse

Władze Koła
rozliczenie pracy Zarządu

 Zarząd I kadencji 2003-2005
 Zarząd II kadencji 2005-2009
 Zarząd III kadencji 2009-2013
 Zarząd IV kadencji 2013-2017

Użytkownicy
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: alon
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 516

Na stronie:
Gości: 16
Użytkowników: 0
Razem: 16

Informacje i komunikaty
Wody górskie (info)
 Schemat Pilchowic

Nasi sponsorzy

Kącik Wędkującej Młodzieży

Przyjaciele Grodzkiego

Karkonoski Klub Wędkarski
Recenzje z zawodów
· Spinningowe Grand Prix Polski - Puchar Katowic
· Spinningowe Grand Prix Polski - Boleń Odry
· Spinningowe Grand Prix Polski - Sandacz Turawy
· Spinningowe Grand Prix Polski - Puchar Sanu

Najpierw wyrzucali, teraz odznaczyli...
Wysłano dnia 22-10-2013 o godz. 23:03:51 przez jarekk

Naszym zdaniem.

Podczas niedawnego spotkania Zarządu Koła Grodzkiego odbyła się mała uroczystość, której miałem przyjemność być głównym bohaterem. Polski Związek Wędkarski odznaczył mnie srebrną odznaką za ...zasługi :)Jeszcze nie tak dawno działacze zwierali siły, aby przy pomocy Okręgowego Sądu Koleżeńskiego kierowanego przez Panią G. Bogacką wywalić mnie z PZW za artykuły polemizujące z działaniami podejmowanymi przez jej małżonka - Wiceprezesa Zarządu Okręgu Z. Bogackiego. Nie minął nawet rok czasu, sprawa przeciwko mojej osobie toczy się nadal - a dokładniej trwa właśnie proces zamiatania jej pod dywan, a tu nagle takie wyróżnienie ?


Przyznam, że nie kryłem zaskoczenia. Przecież jeżeli uznano mnie za osobę na tyle szkodliwą dla lokalnych działaczy, że postanowiono ukarać, cytuję: "..karą wyrzucenia z PZW", to co się stało, że nagle postanowiono wyróżnić ?

Odpowiedź jest stosunkowo prosta. Otóż w ciągu ostatniego roku w jeleniogórskim PZW zmienił się polityczny układ sił. Może nie była to jakaś szczególnie silna zmiana, na pewno jeszcze to nie "pieriestrojka", ale powiało jakby lekko z innej strony. W czasach komunizmu mówiono o takim zjawisku "chwilowa odwilż" i chyba własnie takie określenie najlepiej obrazuje ten przypadek.

Warto też przy okazji zauważyć, że odznaczenia PZW w Jeleniej Górze (...tutaj na pewno, jak w innych okręgach nie wiem) są narzędziem politycznym i niewiele mają wspólnego z rzeczywistym wyróżnieniem za wkład pracy dla Stowarzyszenia. Mówiąc wprost - aby zostać odznaczonym trzeba być uległym i trzymać z właściwą opcją. A mi z tą opcją jakoś nigdy po drodze nie było...

Odznaka, którą otrzymałem ma jednak dla mnie znaczenie. Wiem już teraz, że wniosek o nią złożony został już dwa lata temu przez moich kolegów z Zarządu Koła i przez długi czas toczyli oni boje z szefem Komisji Odznak, którym był nie kto inny jak sam Wiceprezes Zbigniew Bogacki. Nie tylko odmawiał przyznania wyróżnienia, ale łamiąc obowiązujący Regulamin Odznak odmawiał pisemnego uzasadnienia odmowy. Prawdopodobnie był świadomy (zresztą, całkiem słusznie), że jego niezgodne ze związkowym prawem postępowanie będzie powodem skargi do Zarządu Głównego PZW.

Chciałbym zatem podziękować osobom, które wnioskowały, a potem toczyły boje z działaczami okręgowymi o przyznanie wyróżnienia mojej osobie - Prezesom Zarządu Koła PZW Grodzkie, Kol. Sebastianowi Bajdiukowi oraz Kol. Rafałowi Kubickiemu (jeśli kogoś pominąłem, to tylko ze względu na fakt, że starania o odznakę były skutecznie przede mną ukrywane) oraz działaczom ZO PZW w Jeleniej Górze, którym nie brakło odwagi, aby wniosek o wyróżnienie mnie został rozpatrzony pozytywnie.

Podziękował: JarekK
Zdjęcia wykonał: Mariusz "Marszal" Szalej


Linki do opisu moich perypetii ze skompromitowanym Sądem Koleżeńskim ZO w Jeleniej Gorze:Obecnie proces trwa nadal, ale działacze "wolą o tym nie mówić" ;) Po jakimś czasie wszyscy zapomną.

 
Pokrewne linki
· Więcej o Naszym zdaniem.
· Napisane przez jarekk


Najczęściej czytany artykuł o Naszym zdaniem.:
Chcemy kontroli wód! Nie w taki sposób.


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Pokrewne tematy

Informacje i komunikaty

"Najpierw wyrzucali, teraz odznaczyli..." | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
Serwis działa od: 21.04.2003 r.

red. Zarząd Koła PZW Grodzkie

Wszelkie prawa zastrzeżone

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.06 sekund