Witaj Gość!   [ Logout ]    
Działalność Koła
Dane adresowe - kontakt
 Egzaminy na kartę wędkarską
Nasze finanse

Władze Koła
rozliczenie pracy Zarządu

 Zarząd I kadencji 2003-2005
 Zarząd II kadencji 2005-2009
 Zarząd III kadencji 2009-2013
 Zarząd IV kadencji 2013-2017

Użytkownicy
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: alon
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 516

Na stronie:
Gości: 34
Użytkowników: 0
Razem: 34

Informacje i komunikaty
Wody górskie (info)
 Schemat Pilchowic

Nasi sponsorzy

Kącik Wędkującej Młodzieży

Przyjaciele Grodzkiego

Karkonoski Klub Wędkarski
Recenzje z zawodów
· Spinningowe Grand Prix Polski - Puchar Katowic
· Spinningowe Grand Prix Polski - Boleń Odry
· Spinningowe Grand Prix Polski - Sandacz Turawy
· Spinningowe Grand Prix Polski - Puchar Sanu

Zarząd Koła Grodzkie złożył skargę na opieszałość Biura Zarządu Okręgu
Wysłano dnia 28-01-2016 o godz. 10:39:26 przez jarekk

Naszym zdaniem.

Mija już dwa niemal tygodnie od dnia, gdy dyr. Biura Zarządu Okręgu zapewniał wędkarzy, że zezwolenie na płoszenie kormoranów będzie załatwione "...jutro, najdalej pojutrze". Taką informację przekazano również na posiedzeniu Zarządu Okręgu. Zezwolenia nadal nie ma. Zarząd Koła PZW Grodzkie złożył skargę...Koło Grodzkie opiekuje się dwoma odcinkami rzeki Bóbr od czterech lat. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu wędkarzy związanych z wodami górskimi, rzeka powoli odzyskuje dawną świetność. Nie bez znaczenia jest tutaj przychylność części działaczy Zarządu Okręgu. Bez zarybień, skutecznej straży rybackiej, odpowiednich przepisów i ochrony wód górskich przed powtarzającą się inwazją kormorana czarnego, nasza praca nie miałaby sensu.

Bardzo źle się dzieje, że w sytuacji, gdy po latach ciężkiej pracy, po czasach konfliktów w momencie, gdy powstają zręby współpracy pomiędzy wędkarzami, a działaczami okręgowymi, nieodpowiedzialność kilku osób cofa nas o kilka lat wstecz. 

Złożenie skargi nie ma na celu generowanie kolejnego konfliktu. Bardzo ważne jest jednak, by działacze tworzący Zarząd Okręgu przypomnieli sobie, że nie są na usługach Biura, które działa na ich szkodę. Zarząd Okręgu jest pracodawcą. Płaci, wymaga, ale i jednocześnie odpowiada za niechlujstwo, opieszałość, niekompetencję pracowników Biura ZO.Polski Związek Wędkarski

Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego

w Jeleniej Górze, ul. Wańkowicza 13

58-500 Jelenia Góra

 

 

Skarga na niekompetencję i opieszałość Biura Zarządu Okręgu

Zarząd Koła PZW Grodzkie w Jeleniej Górze jako opiekun odcinka rzeki Bóbr wyraża oburzenie działaniami Biura Zarządu Okręgu PZW w Jeleniej Górze w zakresie pozyskania zezwolenia na odstrzał kormoranów pustoszących rybostan tej pięknej i do tej pory zasobnej w pstrągi i lipienie rzeki.

Zaniechanie przez pracowników  Biura ZO PZW w Jeleniej Górze działań w zakresie pozyskania zezwolenia na odstrzał kormoranów spowodowało zniweczenie wieloletniej pracy Zarządu Okręgu, wędkarzy i członków koła PZW Grodzkie na rzecz odtworzenia i utrzymania w doskonałym stanie populacji pstrąga i lipienia w Bobrze. Efekt tej pracy został zauważony przez wędkarzy z całej Polski i doceniony przez środowisko sportowe, świadectwem czego było powierzenie Okręgowi organizacji zawodów Grand Prix Polski w wędkarstwie muchowym (Puchar Bobru) i tegorocznych Mistrzostw Polski juniorów w wędkarstwie muchowym. 

Zaistniała sytuacja spowodowała drastyczny ubytek w populacji pstrąga i lipienia, o czym alarmują łowiący na odcinku poniżej zapory pilchowickiej wędkarze.

Na kilka miesięcy przed terminem rozpoczęcia Mistrzostw Polski juniorów w wędkarstwie muchowym, wyrażamy jako Zarząd Koła PZW Grodzkie obawy, że jakość rybostanu w rzece nie sprosta oczekiwaniom zawodników i obserwatorów, a przez to spowoduje negatywne opinie świata sportu wędkarskiego o pracy Zarządu Okręgu i jeleniogórskich wędkarzy, którym na sercu leży stan wód krainy pstrąga i lipienia w naszym Okręgu. Dewastacja przez kormorany rybostanu Bobru przy biernej postawie pracowników Biura Zarządu Okręgu odbije się również na opinii wędkarzy z innych okręgów, uważających Bóbr za jedną z najlepszych i najbardziej rybnych  polskich rzek krainy pstrąga i lipienia.


Zarząd Koła PZW Grodzkie

 

w Jeleniej Górze


 
Pokrewne linki
· Więcej o Naszym zdaniem.
· Napisane przez jarekk


Najczęściej czytany artykuł o Naszym zdaniem.:
Spinningowe Mistrzostwa Okręgu nie dla wszystkich


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 5
Głosów: 6


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Pokrewne tematy

Informacje i komunikaty

"Zarząd Koła Grodzkie złożył skargę na opieszałość Biura Zarządu Okręgu" | Logowanie/Założenie konta | 1 komentarz | _SEARCHDIS
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

Re: Zarząd Koła Grodzkie złożył skargę na opieszałość Biura Zarządu Okręgu (Wynik: 1)
przez rekindomel dnia 31-01-2016 o godz. 11:35:03
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
- Byłem dzisiaj na Bobrze - i ta skarga to już musztarda po obiedzie. Nie złowiłem nic, nie miałem nawet brania. I nie tylko ja. W sumie łowiło około 10 osób na muchę i na spinning i bez efektu. W miejscach gdzie jeszcze 10 stycznia łowiono po  40-50 [grodzkie.pltel:40-50] pstrągów dzisiaj nie było nic. I łowiły te same osoby. Po moich miejscówkach i lipieniach pozostało ledwie wspomnienie. Ogólnie na wodzie panowała atmosfera jak po pogrzebie. A skarga, skarga zostanie przyjęta na klatę i tyle. Dobrze, że wybory za rok, to jedyna szansa. 
A dla wszystkich co chcą coś połowić info, że odmarzł kawałek Pilichowic i zbiornika  Leśnianskiego - okonie jeszcze są.


Serwis działa od: 21.04.2003 r.

red. Zarząd Koła PZW Grodzkie

Wszelkie prawa zastrzeżone

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.07 sekund