Witaj Gość!   [ Logout ]    
Działalność Koła
Dane adresowe - kontakt
 Egzaminy na kartę wędkarską
Nasze finanse

Władze Koła
rozliczenie pracy Zarządu

 Zarząd I kadencji 2003-2005
 Zarząd II kadencji 2005-2009
 Zarząd III kadencji 2009-2013
 Zarząd IV kadencji 2013-2017

Użytkownicy
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: alon
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 516

Na stronie:
Gości: 42
Użytkowników: 1
Razem: 43

Teraz online:
01 : Jarekk

Informacje i komunikaty
Wody górskie (info)
 Schemat Pilchowic

Nasi sponsorzy

Kącik Wędkującej Młodzieży

Przyjaciele Grodzkiego

Karkonoski Klub Wędkarski
Recenzje z zawodów
· Spinningowe Grand Prix Polski - Puchar Katowic
· Spinningowe Grand Prix Polski - Boleń Odry
· Spinningowe Grand Prix Polski - Sandacz Turawy
· Spinningowe Grand Prix Polski - Puchar Sanu

Spokojnie nad jeleniogórskimi wodami.
Wysłano dnia 07-12-2016 o godz. 09:30:55 przez jarekk

Na górskiej i nizinnej

Prowadzone przez SSR kontrole wód powiatu jeleniogórskiego pokazują, że coraz więcej wędkarzy postanowiło zakończyć sezon. Wody stojące zaczynają zamarzać, a na rzekach podwyższony stan wód utrudnia wędkowanie. Nawet w pogodną niedzielę nad wodami pusto.


Mimo pogodnej niedzieli strażnicy spotkali zaledwie kilku wędkujących. Na Bobrze wędkowali koledzy z Wrocławia. Nieco trącona i podwyższona woda dawała możliwość skutecznego łowienia lipieni, ale wymagała uwagi. Być może jej brak sprawił, że na koniec dnia jeden z wędkujących pochwalił się na Facebooku grudniową kąpielą w rzece.

Na Jeziorze Pilchowickim woda sięga lasu i wędkowanie z brzegu jest bardzo utrudnione. Spinningiści pojawili się na cyplu od zaporą oraz na "Golgocie". Nie mogli jednak pochwalić się szczególnie imponującym wynikiem.


Na wodach stojących strażnicy spotkali tylko trzy osoby. Próbowali wędkować w miejscach, gdzie jeszcze nie pojawił się lód. Niestety, do czasu kontroli nie mieli żadnych brań.


Zdaniem komendanta powiatowej SSR, Kol. Sebastiana Bajdiuka, ten sezon można uznać za wyjątkowo spokojny. Wędkarze karani byli za drobne wykroczenia. Zdarzały się patrole na których, mimo skrupulatnych kontroli nie stwierdzono żadnych przypadków łamania przepisów. To nowość, takie sytuacje zdarzyły się w 2016 roku po raz pierwszy.

Najczęściej na bakier z przepisami są osoby zabierające większe ilości ryb. Często zapominają wpisów do rejestru, przechowują ryby w reklamówkach foliowych, czasem "mylą" małe okonie z jazgarzami. Najmniej błędów popełniają muszkarze, chociaż zdarzyły się przypadki wędkowania bez wymaganych dokumentów lub przynętami uzbrojonymi hakami z zadziorami.


Komendant ze zdumieniem wspomina niedawny przypadek. Wędkarz telefonicznie powiadomił o osobie łowiącej na Bobrze w rejonie Nielestna z naruszeniem obowiązujących przepisów. Ponieważ w okresie tarła pstrąga strażnicy są uczuleni na takie zgłoszenia, udali się we wskazane miejsce i rzeczywiście natknęli się na miejscowego spinningistę bez wypełnionych dokumentów, wędkującego przynętą uzbrojoną kotwicami z zadziorami. Podczas sporządzania protokołu okazało się, że popełniającym wykroczenie była ta sama osoba, która powiadomiła strażników. Dziwny przypadek "samoukarania".

Obecnie przed strażą czas pilnowania wód w okresie przedświątecznym. Bardzo często na opuszczonych przez wędkarzy wodach stawiane są teraz siatki. Zwyczaj jadania ryb podczas wigilijnej wieczerzy idzie w parze ze zwyczajem kłusowania lub zakupu tańszych ryb od kłusowników. O zaobserwowanych przypadkach stawiania siatek warto powiadomić Państwową Straż Rybacką. PSR posiada środki i uprawnienia do interweniowania w takich przypadkach. Strażnicy "państwówki" reagują również na zgłoszenia handlu rybą niewiadomego pochodzenia oraz inne przypadki naruszenia ustawy o rybołówstwie, np. sprzedaży ryb niewymiarowych. PSR może kontrolować stoiska sprzedaży ryb.

Lada dzień rozpocznie się też sezon łowów podlodowych. To nowe wyzwanie dla strażników. Zarówno SSR jak i PSR będą na lodzie obecni przykładając uwagę do bezpieczeństwa wędkujących i zwracając uwagę na sposób i miejsce wędkowania, szczególnie jeśli będzie to w miejscach zimowania ryb.

jarekk 
Pokrewne linki
· Więcej o Na górskiej i nizinnej
· Napisane przez jarekk


Najczęściej czytany artykuł o Na górskiej i nizinnej:
O mało nie zginął w pilchowickim mule ..AKTUALIZACJA


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 5
Głosów: 4


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Pokrewne tematy

Informacje i komunikaty

"Spokojnie nad jeleniogórskimi wodami." | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
Serwis działa od: 21.04.2003 r.

red. Zarząd Koła PZW Grodzkie

Wszelkie prawa zastrzeżone

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.06 sekund