Witaj Gość!   [ Logout ]    
Działalność Koła
Dane adresowe - kontakt
 Egzaminy na kartę wędkarską
Nasze finanse

Władze Koła
rozliczenie pracy Zarządu

 Zarząd I kadencji 2003-2005
 Zarząd II kadencji 2005-2009
 Zarząd III kadencji 2009-2013
 Zarząd IV kadencji 2013-2017

Użytkownicy
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: alon
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 516

Na stronie:
Gości: 36
Użytkowników: 0
Razem: 36

Informacje i komunikaty
Wody górskie (info)
 Schemat Pilchowic

Nasi sponsorzy

Kącik Wędkującej Młodzieży

Przyjaciele Grodzkiego

Karkonoski Klub Wędkarski
Recenzje z zawodów
· Spinningowe Grand Prix Polski - Puchar Katowic
· Spinningowe Grand Prix Polski - Boleń Odry
· Spinningowe Grand Prix Polski - Sandacz Turawy
· Spinningowe Grand Prix Polski - Puchar Sanu

Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Koła PZW Grodzkie
Wysłano dnia 17-02-2017 o godz. 08:33:58 przez jarekk

Informacje i komunikaty Nadesłał: Mariusz Szalej
W ubiegły piątek (10.02.2017) odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Koła PZW Grodzkie, na którym sprawozdanie ze swojej działalności złożył ustępujący Zarząd IV kadencji. Gościem Zebrania z ramienia Okręgu PZW Jelenia Góra był Kol. Zbigniew Bielawski.

 Ustępujący Prezes Koła, Kol. Rafał Kubicki złożył sprawozdanie z działalności Zarządu w całej kadencji oraz w ostatnim roku. Na szczególną uwagę zasługiwała aktualna ilość członków Koła. Według stanu na 31 stycznia 2016 roku w Kole PZW Grodzkie było 407 wędkarzy co oznacza, że w czasie IV kadencji liczebność koła została praktycznie podwojona. Rafał omówił realizowaną od wielu lat pracę z dziećmi w ramach szkółki wędkarskiej, prowadzonej przez Koło i Szkołę Podstawową nr 2 w Jeleniej Górze oraz współpracę Koła z Domem Dziecka „Dąbrówka”. Nawiązał również do sukcesów sportowych członków Koła zarówno na arenie okręgowej jak i ogólnopolskiej. Zestawienie osiągniętych w ostatnim roku wyników sportowych pozwala na postawienie wniosku, że Koło PZW Grodzkie jest najbardziej usportowionym kołem w Okręgu. Fakty mówią same za siebie:

- Wojtek Gęgotek zdobył tytuł Mistrza Okręgu w wędkarstwie spinningowym;

- Robert Płucieńczak i Marcin Cichacki zdobyli tytuł Mistrza Okręgu PZW jelenia Góra Teamów w wędkarstwie spinningowym;

- Występ trzech zespołów składających się z wędkarzy Koła: Sebastiana Bajdiuka i Przemysława Jednińskiego (Karkonoski Klub Wędkarski), Rafała Kubickiego i Jarka Krempy (Dr. Schneider Fishing Team) oraz Marka Ciemnego i Wojciecha Gęgotka (Koło PZW Grodzkie) na Mistrzostwach Polski Teamów z dobrymi wynikami;

- Doskonała postawa spławikowców w Mistrzostwach Okręgu (Piotr Gliński – III miejsce, Paweł Golik – V miejsce oraz Paweł Kania – VI miejsce).

Mocnym akcentem w działalności Zarządu Koła były podejmowane wielokrotnie starania o utrzymanie dobrej jakości wędkarskiej wód okręgu. Udało się w tej kadencji - pomimo wielu przeciwności - dzięki naszym staraniom i przychylności Zarządu Okręgu wprowadzić i utrzymać zakaz połowu ze środków pływających w okresie od 01.01 do 31.05 na naszych zbiornikach zaporowych. Cały czas funkcjonują odcinki wód górskich o standardzie „Złów i wypuść” oraz konieczność stosowania do zbrojenia przynęt haków bezzadziorowych. Utrzymano zakaz zabierania lipieni. To dobre zwyczaje i przepisy, które w sposób znaczący przyczyniają się do ochrony naszego rybostanu.

Od wielu lat strona internetowa koła PZW Grodzkiej jest jednym z najlepiej postrzeganych mediów elektronicznych naszego regionu, związanych z wędkarstwem. Bardzo duża ilość wejść, świetne recenzje zbierane przez jej administratora, Jarka Krempę oraz treść merytoryczna ciągle stawia stronę na szczycie wędkarsko-informacyjno-publicystycznych stron internetowych Dolnego Śląska.

Kolega Sebastian Bajdiuk omówił krótko działalność Społecznej Straży Rybackiej, w szeregach której działa wielu naszych członków a Sebastian jest jej Komendantem.

Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Koła PZW Grodzkie przyjęło sprawozdania z działalności Zarządu Koła, Sądu Koleżeńskiego, Komisji Rewizyjnej oraz sprawozdanie finansowe, przedstawione przez Skarbnik Koła, Kol. Ewę Stępkowską. Komisja Rewizyjna rekomendowała do udzielenia absolutorium ustępującemu Zarządowi, co znalazło odzwierciedlenie w późniejszym głosowaniu walnego Zgromadzenia i przyjęciu stosownych uchwał.

Druga część Walnego Zgromadzenia została poświęcona wyborowi nowego Prezesa Koła, Zarządu, Komisji Rewizyjnej oraz Sądu Koleżeńskiego. W dalszej części dokonano również wyboru Delegatów na Okręgowe Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze oraz ich zastępców.

Prezesem Koła PZW Grodzkie na V kadencję wybrany został Kol. Mariusz Szalej. Uchwałą Walnego Zgromadzenia postanowiono, że Zarząd Koła liczył będzie ośmiu członków wraz z Prezesem. W wyniku wyborów mandat do Zarządu uzyskali: Kolezanka Ewa Stępkowska oraz Sebastian Bajdiuk, Igor Glinda, Adam Hołysz, Jarosław Krempa, Rafał Kubicki i  Robert Płucieńczak. Do Sądu Koleżeńskiego Koła PZW Grodzkie wybrani zostali: Michał Klejnowski, Dawid Marczak i Grzegorz Sopata. Do Komisji Rewizyjnej Koła Walne Zgromadzenie wybrało: Marka Ciemnego, Michała Staniszewskiego oraz Stanisława Kotylę.

Delegatami na XI Zjazd Okręgowy zostali: Igor Glinda, Rafał Kubicki i Mariusz Szalej. Na zastępców delegatów na Okręgowy Zjazd delegatów Kół, Zgromadzenie wybrało Kol. Ewę Stępkowska i Adama Hołysza.Dalszą część Zebrania stanowiła dyskusja uczestników oraz wypracowanie treści uchwał Walnego Zgromadzenia. Nowy Prezes nakreślił ramy i kierunki działania nowego Zarządu, wśród których najważniejsze to:

- Kontynuacja prac na rzecz poprawy wędkarskiej jakości i rybostanu wód Okręgu ze szczególnym uwzględnieniem wód krainy pstrąga i lipienia oraz Zbiornika Pilchowickiego;

- Kontynuacja prac z dziećmi w zakresie wspierania i współorganizacji szkółki wędkarskiej;

- Kontynuacja organizacji reprezentacyjnych dla Koła imprez wędkarskich, w tym „Spinningowych Ostatków”, Dnia dziecka oraz zawodów rangi mistrzowskiej i towarzyskiej Koła PZW Grodzkie;

- Kontynuacja informacyjnego, edukacyjnego i publicystycznego charakteru strony internetowej Koła jako znaczącego w skali Okręgu medium elektronicznego w zakresie prezentacji informacji;

- Wspieranie sportu wędkarskiego w odniesieniu do członków Koła PZW Grodzkie, reprezentujących Koło na arenie okręgowej i ogólnopolskiej;

Zwiększenie aktywności członków Koła w zakresie wędkarstwa muchowego;

Przedstawione powyżej, ogólne kierunki działalności nowego Zarządu Koła zostaną wkrótce przedyskutowane na jego pierwszym posiedzeniu, gdzie oprócz jego ukonstytuowania, doprecyzowane zostaną wyżej zaprezentowane zagadnienia.


Mariusz Szalej

 


 
Pokrewne linki
· Więcej o Informacje i komunikaty
· Napisane przez jarekk


Najczęściej czytany artykuł o Informacje i komunikaty:
UWAGA: Wjazd na brzegi jeziora Bukówka wzbroniony!


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


"Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Koła PZW Grodzkie" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
Serwis działa od: 21.04.2003 r.

red. Zarząd Koła PZW Grodzkie

Wszelkie prawa zastrzeżone

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.08 sekund