Witaj Gość!   [ Logout ]    
Działalność Koła
Dane adresowe - kontakt
 Egzaminy na kartę wędkarską
Nasze finanse

Władze Koła
rozliczenie pracy Zarządu

 Zarząd I kadencji 2003-2005
 Zarząd II kadencji 2005-2009
 Zarząd III kadencji 2009-2013
 Zarząd IV kadencji 2013-2017

Użytkownicy
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: alon
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 516

Na stronie:
Gości: 36
Użytkowników: 0
Razem: 36

Informacje i komunikaty
Wody górskie (info)
 Schemat Pilchowic

Nasi sponsorzy

Kącik Wędkującej Młodzieży

Przyjaciele Grodzkiego

Karkonoski Klub Wędkarski
Recenzje z zawodów
· Spinningowe Grand Prix Polski - Puchar Katowic
· Spinningowe Grand Prix Polski - Boleń Odry
· Spinningowe Grand Prix Polski - Sandacz Turawy
· Spinningowe Grand Prix Polski - Puchar Sanu

Spinningiści nad Sanem, zmiany w zasadach Grand Prix PZW.
Wysłano dnia 07-05-2017 o godz. 16:04:55 przez Jarekk

Konkurs

W ostatnich dniach kwietnia rozegrano pierwsze zawody cyklu Spinnigowego Grand Prix PZW. Nie jest wykluczone, że od nowego sezonu cykl zawodów prowadzony będzie w zupełnie innej formie. Idą zmiany.
Właściwie zmiany rozpoczęły się już w ubiegłym roku. Polski Związek Wędkarski przestał być związkiem sportowym, a stał się na powrót stowarzyszeniem. Zmiana z jednej strony logiczna - działalność sportowa to nikły procent działalności PZW, z punktu widzenia zawodników wprowadza sporo zamieszania. Przede wszystkim od 2017 roku sport wędkarski organizowany przez PZW odbywa się wyłącznie na niwie związkowej. Oznacza to, że nie będzie już Mistrzostw Polski lecz Mistrzostwa PZW. Zwycięzca zawodów w danej dyscyplinie zyska zatem tytuł ...Mistrza Polskiego Związku Wędkarskiego, a nie Mistrza Polski. Różnica ogromna.

A co z reprezentacją Polski ? Póki co, PZW posiada legitymację do reprezentowania Polski na forum międzynarodowym. Rolę taką powierzyła Polskiemu Związkowi Wędkarskiemu, Międzynarodowa Konfederacja Sportu Wędkarskiego CIPS i jak zapewniał podczas spotkania nad Sanem przedstawiciel GKS - to zmienić się nie może - statut CIPS uniemożliwia "wyrzucenie" PZW z konfederacji. Pozostaje jednak wrażenie, że w uporządkowane kwestie sportu wędkarskiego wkradł się bałagan, a jego ranga uległa obniżeniu.


Kolejne bardzo istotne zmiany nastąpią w sposobie rozgrywania zawodów spinningowych w przyszłości. Omówiono je podczas spotkania działaczy ZG PZW z zawodnikami przed "Pucharem Sanu". Zmiany mają upodobnić nasze rozgrywki do podziału obowiązującego na świecie od wielu lat, tak by spinningowe Grand Prix PZW przygotowywało kadrę do rywalizacji międzynarodowej.

Nastąpi podział dyscypliny spinningowej na dwie specjalizacje. Pierwsza to dwuosobowe teamy wędkujące wyłącznie z łodzi, druga to specjalizacja w połowie ryb drapieżnych z brzegu - w uproszczeniu zwana ligą pstrągową. Na miejsce dotychczasowego trenera kadry Andrzeja Leśnika powołano dwóch trenerów - Sławomira Kubasiewicza (teamy z łodzi) i Sebastiana Mazura (liga pstrągowa). Przewidywane jest zorganizowanie po 5 zawodów plus Mistrzostwa Polski w każdej ze specjalizacji. Będą odbywały się także eliminacje (II liga) w każdej z dyscyplin. Plan niezwykle ambitny. W praktyce oznacza podwojenie liczby zawodów i uczestników. Czy uda się go zrealizować bez wsparcia finansowego zawodników jak było do tej pory ?


Przez zawodników pomysł oceniany jest różnie. Najbardziej zadowoleni są sami kadrowicze oraz wędkarze którzy już wyznaczyli sobie kierunek rozwoju. Najwięcej na zmianach zyskają wędkarze wyposażeni w łodzie z dużymi silnikami, bogatym zapleczem i sponsorami. To kilkanaście załóg w Polsce i nikt nie ma wątpliwości, że między nimi będzie się odbywał podział profitów w formie awansów do kadry krajowej PZW.

Nie brakuje sceptyków. Podczas rozmów przed zawodami spora grupa wędkarzy deklarowała rezygnację z udziału w cyklu GPX PZW lub przyjmowała postawę wyczekującą. Łowienie pstrągów na czas, najczęściej organizowane na wpuszczanej rybie jest wędkarstwem technicznym, sprawnościowym, odciętym od tego co w łowieniu pstrągów najpiękniejsze. Z kolei wędkarstwo w teamach nie budzi entuzjazmu ze względu na bardzo wysokie koszty dosprzętowienia wyrównującego szanse w rywalizacji, separowanie się załóg oraz ...niestety, wielką bolączkę polskiego wędkarstwa sportowego - nieuczciwość zawodników wspólnie "grających" o duże stawki. 

Osobiście nie podjąłem jeszcze decyzji o dalszych startach w cyklu GPX, podobnie jak pozostali koledzy z jeleniogórskiego okręgu. Będziemy raczej oczekiwać na rozwój wydarzeń. Nie jest wykluczone, że cały plan upadnie po jesiennych wyborach do władz PZW, być może znajdzie się inny organizator, który zaproponuje rozgrywki podobnej rangi lecz nakierowane na zawodników wszechstronnych. Okaże się pod koniec sezonu.
A w "Pucharze Sanu" wypadliśmy dość słabo. Tym razem nie mogę napisać o sukcesach. Rafał Kubicki zerował dwie tury, podobnie jak ja pierwszą. W drugiej turze można powiedzieć, że poszło mi dobrze, zająłem 10 miejsce. To jednak dało mi zaledwie 53 miejsce w klasyfikacji końcowej. Podobnie wędkował trzeci zawodnik okręgu jeleniogórskiego - Andrzej Leśnik, nie zaliczył jednej z tur i zakończył na dalekim miejscu. Zawody wygrał Sebastian Mazur reprezentujący Okręg PZW Katowice.jarekk

 
Pokrewne linki
· Więcej o Konkurs
· Napisane przez Jarekk


Najczęściej czytany artykuł o Konkurs:
Muchowy Puchar Bobru 2013


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Pokrewne tematy

Informacje i komunikaty

"Spinningiści nad Sanem, zmiany w zasadach Grand Prix PZW." | Logowanie/Założenie konta | 2 komentarze | _SEARCHDIS
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

Re: Spinningiści nad Sanem, zmiany w zasadach Grand Prix PZW. (Wynik: 1)
przez prawyilewy dnia 26-05-2017 o godz. 10:24:14
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Panie administratorze(Jarek Kępa ) czy w waszym kole przyjmujecie tylko kolegów uprawiających Spining ? 
Pisze pan tylko o jednej no może dwóch dyscyplinach (Spining,mucha) a gdzie wasi spławikowcy ? 
Z tego co mi wiadomo macie nie jedną drożynę która pnie się w górę  szybciej niż odrzutowiec a pan nawet nie raczy napisać o tym na waszej stronie. Nie raczy pan nawet wspomnieć jak wypadły Mistrzostwa Okręgu na Odrze dnia 20-21.05 nie wspomnę o innych zawodach PZW które od początku roku już się odbyły. Pisze pan o zawodnikach którzy nawet żadnego miejsca nie zajęli i uważa pan że to jest ważne ? Spławikowcy wasi koszą zawodników jak kosiarka Husqvarna zajmują pierwsze miejsca a pan nawet nie wspomina o tym tylko o jakiś podrzędnych miejscach spiningistów...
Wydaje mi się jak chyba innym iż strona Koła powinna zajmować się najważniejszymi wydarzeniami dla wędkarzy wszystkich dyscyplin. Zajmuje się pan jakimiś plotkami co ktoś komuś powiedział o jakiejś likwidacji koła co jest wo gule śmieszne że pan podejmuje temat bo ktoś komuś coś.... A nie umieści pan najważniejsze wydarzenia iż wasi zawodnicy pną się w górę. Czytam bardzo dużo rożnych stron poświęconych Kołom PZW i nie spotkałem się z tak źle prowadzoną strona w której nie piszecie prawie w cale o swoich kolegach z Koła PZW GRODZKIE. Śledzę od 5 lat waszą i inne strony i wasza wypada najgorzej. Powinniście dostać nagrodę NAJGORSZA STRONA PZW za najstarszą stronę ze starymi reklamami linki które się większości nie otwierają a zalogowanie się do strony to jakiś koszmar, a nie daj boże zapomnisz hasła 3 kody wysyłacie a i tak dalej nie można się zalogować bo prawidłowy kod nie przychodzi na maila. Nie wspomnę o waszym Facebooku tam tez ktoś zapomniał wo gule go prowadzić...
Proszę przyjąć to jako krytykę ale zdrową i wzionąć się do roboty bo to ludzie czytają co piszecie a to potem odbija się na całe wasze koło PZW GRODZKIE. Ciekawi mnie ile macie członków a ilu przychodzi na wasze zebrania. Jak czytam te wasze wiadomości i widzę jak tylko kolegów z zarządu promujecie to też bym nie przychodził na wasze zebrania tylko zmienił Koło PZW. Pozdrawiam Waszych kolegów których na waszej stronie nie ma i was podziwiam. 


Serwis działa od: 21.04.2003 r.

red. Zarząd Koła PZW Grodzkie

Wszelkie prawa zastrzeżone

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.07 sekund