Witaj Gość!   [ Logout ]    
Działalność Koła
Dane adresowe - kontakt
 Egzaminy na kartę wędkarską
Nasze finanse

Władze Koła
rozliczenie pracy Zarządu

 Zarząd I kadencji 2003-2005
 Zarząd II kadencji 2005-2009
 Zarząd III kadencji 2009-2013
 Zarząd IV kadencji 2013-2017

Użytkownicy
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: alon
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 516

Na stronie:
Gości: 35
Użytkowników: 0
Razem: 35

Informacje i komunikaty
Wody górskie (info)
 Schemat Pilchowic

Nasi sponsorzy

Kącik Wędkującej Młodzieży

Przyjaciele Grodzkiego

Karkonoski Klub Wędkarski
Recenzje z zawodów
· Spinningowe Grand Prix Polski - Puchar Katowic
· Spinningowe Grand Prix Polski - Boleń Odry
· Spinningowe Grand Prix Polski - Sandacz Turawy
· Spinningowe Grand Prix Polski - Puchar Sanu

Szkółka nad wodą. Dzień Dziecka 2017
Wysłano dnia 05-06-2017 o godz. 23:17:54 przez Jarekk

Na górskiej i nizinnej Nadesłał: Marszal

Od wielu już lat Koło PZW Grodzkie w Jeleniej Górze wraz z jeleniogórska Szkołą Podstawą nr 2 organizują piknik ekologiczno-wędkarski, będący zwieńczeniem Szkółki Ekologiczno-Wędkarskiej. Również w tym roku taka impreza miała miejsce w ostatnia niedziele na stawie PZW przy ul. Orkana w Jeleniej Górze.Już od godziny 9 nad stawem pojawiali się pierwsi młodociani uczestnicy w towarzystwie rodziców, dziadków czy opiekunów. Rodzinny charakter imprezy sprawia, że zarówno rekreacyjne wędkowanie, bez presji na wynik jak również późniejszy posiłek oraz gry i zabawy zachęcają do udziału żarnowo milusińskich jak i dorosłe grono uczestników. Każdy, kto przybył nad staw, a nie posiadał własnego sprzętu mógł skorzystać z zestawów przygotowanych przez organizatorów. Nad zanętami i przynętami czuwał i obficie nimi dzielił Adaś Hołysz. Na zmęczonych, spragnionych i głodnych uczestników oczekiwały grillowane smakowitości oraz owoce i słodycze.Piknik rozpoczął się około godziny 10 wędkowaniem. Każde dziecko pod opieka rodziców lub naszych instruktorów mogło przez ponad dwie godziny poszukiwać płotek, krasnopiórek lub innych „złotych rybek” Nie było stanowiska, na którym rybki nie brały. Przygotowana zanęta oraz instrukcje wydane przez Adasia co do sposobu i obfitości nęcenia szybko przynosiły efekty. Najlepsi złowili ponad 20 rybek. Niestety olbrzymie ryby nie chciały plątać zestawów naszym uczestnikom i usunęły się na bok, ustępując miejsca tym mniejszym. Wieloletni uczestnicy Szkółki okazali dużą sprawność w posługiwaniu się wędka spławikową. Potrafili samodzielnie racjonalnie korzystać z zanęty, umiejętnie założyć przynętę i w następstwie tego złowić i wyholować rybki. Potem oczywiście ostrożnie wyciągali je z wody, delikatnie wybaczali i uwalniali. Po wielu latach zajęć w ramach szkółki znacząco spadła ilość poplątanych w czasie wędkowania zestawów.

Około godziny 13 wędkowanie dobiegło końca. Wszyscy uczestnicy udali się do części gastronomicznej, gdzie rozchodził się delikatny zapach grillowanych powoli kiełbasek i kurczaków. Po zaspokojeniu pierwszego głodu rozpoczęły się konkursy sprawnościowe, związane z wędkarstwem. Jednym z nich było podawanie zanęty w wyznaczony obszar przy pomocy procy wędkarskiej. Całość pikniku kończyły nagrody i upominki rozdawane obficie najmłodszym uczestnikom. Każde z dzieci otrzymało po kilka prezentów. Kiedy po godzinie 14 na zachodnim horyzoncie zaczęły pojawiać się ciężkie i deszczowe chmury, trzeba było powoli kończyć imprezę, aby każdy bezpiecznie i przed nadciagającą ulewą zdążyło dotrzeć do domu.Pogoda i frekwencja dopisały. Mieliśmy przyjemność gościć na pikniku blisko trzydzieścioro dzieci. Razem z opiekunami w imprezie wzięło udział ponad 70 uczestników. Gorące podziękowania chcielibyśmy złożyć naszym sponsorom: Centrum Rekreacji i Sportu „Kolorowa” Spółka z o.o. w Karpaczu, hurtowni „Black s.c – Wędkarstwo i Narzędzia” w Jeleniej Górze, sklepowi zoologiczno-wędkarskiemu „U Adasia” w Jeleniej Górze oraz Zarządowi Okręgu PZW w Jeleniej Górze za rzeczowe i finansowe wsparcie pikniku i jego uczestników.Podziękowania kierujemy również do wszystkich sympatyków i członków Koła PZW Grodzkie w Jeleniej Górze, którzy wnieśli wkład pracy w organizację tego pikniku. Szczególne podziękowania należą się całej ekipie organizacyjnej, która na miejscu przygotowała bezpieczne i wygodne miejsce do zjedzenia posiłków, odpowiadała za zaopatrzenie imprezy w prezenty, łakocie, owoce i przygotowała gorące posiłki oraz sprawowała opiekę nad uczestnikami imprezy, a na samym końcu sprawnie zwinęła i uporządkowała miejsce pikniku, ocierając się o popołudniową ulewę.


Marszal


Fot. Robert Płucieńczak, Marszal, JarekK


WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII


 
Pokrewne linki
· Więcej o Na górskiej i nizinnej
· Napisane przez Jarekk


Najczęściej czytany artykuł o Na górskiej i nizinnej:
O mało nie zginął w pilchowickim mule ..AKTUALIZACJA


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 5
Głosów: 1


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Pokrewne tematy

Informacje i komunikaty

"Szkółka nad wodą. Dzień Dziecka 2017" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
Serwis działa od: 21.04.2003 r.

red. Zarząd Koła PZW Grodzkie

Wszelkie prawa zastrzeżone

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.07 sekund