Witaj Gość!   [ Logout ]    
Działalność Koła
Dane adresowe - kontakt
 Egzaminy na kartę wędkarską
Nasze finanse

Władze Koła
rozliczenie pracy Zarządu

 Zarząd I kadencji 2003-2005
 Zarząd II kadencji 2005-2009
 Zarząd III kadencji 2009-2013
 Zarząd IV kadencji 2013-2017

Użytkownicy
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: alon
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 516

Na stronie:
Gości: 34
Użytkowników: 0
Razem: 34

Informacje i komunikaty
Wody górskie (info)
 Schemat Pilchowic

Nasi sponsorzy

Kącik Wędkującej Młodzieży

Przyjaciele Grodzkiego

Karkonoski Klub Wędkarski
Recenzje z zawodów
· Spinningowe Grand Prix Polski - Puchar Katowic
· Spinningowe Grand Prix Polski - Boleń Odry
· Spinningowe Grand Prix Polski - Sandacz Turawy
· Spinningowe Grand Prix Polski - Puchar Sanu

Cykl zawodów Mistrzostw Koła zakończony. Najlepszym spławikowcem Piotr Gliński
Wysłano dnia 18-10-2017 o godz. 14:10:27 przez Jarekk

Konkurs
Nadesłał: Marszal
Ostatnie zawody spławikowe, zaliczane do cyklu „Mistrzostw Koła PZW Grodzkie” rozegrane zostały na zbiorniku „Balaton”, w niedzielę 8 października 2017 roku. Po pierwszych trzech turach znaliśmy już Mistrza Koła, którym został po trzech zwycięstwach Piotrek Gliński, jednak walka o kolejne miejsca na podium zapowiadała się pasjonująco...


Do rywalizacji stanęło 15 zawodników, w tym trzy panie. Z zaproszenia Adasia, przy zgodzie pozostałych startujących, skorzystali dwaj Koledzy z jeleniogórskiej „Jedynki”, Andrzej Rzepisko i Mirosław Radkiewicz, za co tą drogą chciałbym Im serdecznie podziękować.

Początkowo aura była dość łaskawa. Brak opadów oraz dość znośna temperatura pozwoliły na przygotowanie stanowisk i zanęt w spokoju, bez lejącej się za kołnierz deszczówki. Jednak z czasem zaczęły pojawiać się deszczowe chmury, z których z każdą minutą padało coraz mocniej. W połączeniu z dość uciążliwym wiatrem, warunki do wędkowania stały się trudne.


Nie przeszkodziło to jednak startującym w skutecznym połowie płoci, linów i przede wszystkim karpi. Właśnie te ostatnie były przyczynkiem do zwycięstwa w zawodach Tomka Fludera. Wynik 4410 punktów był najlepszym powyżej 4 kg. Drugie i trzecie miejsce zajęli nasi goście. Mirosław Radkiewicz, wynikiem 3010 punktów był drugi a Andrzej Rzepisko rezultatem 3680 punktów był trzeci. O takiej kolejności zdecydowały miejsca sektorowe. Andrzej w swoim sektorze był drugi natomiast Mirosław wygrał swój sektor. Trzeba zaznaczyć, że Andrzej Rzepisko i Tomek Fluder rywalizowali na sąsiednich stanowiskach w jednym sektorze i razem złowili ponad siedem kg ryb. W trakcie trwania zawodów złowiono 21,4 kg ryb, w tym kilka ładnych karpi. Tradycyjnie wszystkie ryby wróciły w dobrej kondycji i z zachowaniem wszelkiej ostrożności do wody.

Jak wcześniej wspomniałem, Mistrz Koła PZW Grodzkie na 2017 rok był znany już po zakończeniu trzeciej tury na zbiorniku Wojanów. Piotrek Gliński, wygrywając wszystkie trzy wcześniejsze rywalizacje został bezapelacyjnym zwycięzcą całego cyklu zawodów mistrzowskich z trzema punktami (regulamin stanowi, że do końcowej klasyfikacji zalicza się trzy najlepsze z czterech rozegranych zawodów). Drugie miejsce w klasyfikacji końcowej i tytuł I Vicemistrza Koła PZW Grodzkie zdobył Radek Muszka zdobywając 6 punktów. II Vicemistrzem został natomiast Paweł Kania, zdobywając 8 punktów.Kończąc cykl zawodów spławikowych, rozgrywanych w 2017 roku o mistrzostwo Koła należy wspomnieć o pracy włożonej w ich każdorazową organizację przez Adama Hołysza. Z inicjatywy startujących Adam został uhonorowany pamiątkową tabliczką z podziękowaniami i długimi oklaskami. Bardzo cieszy również udział Pań w naszych kołowych zawodach. W każdej ich edycji Panie startowały i łowiły. Może w przyszłym roku uda się zorganizować odrębną klasyfikację dla naszych wędkujących Pań. Za udział, wytrwałość i walkę serdecznie dziękujemy.

W trakcie rywalizacji w 2017 roku mieliśmy zaszczyt gościć w zawodach dwa startujące małżeństwa. Karinie i Tokowi Fluderom oraz Ani i Danielowi Kotom bardzo gorąco dziękujemy i liczymy na starty w kolejnych sezonach.

Na koniec chciałbym tą drogą bardzo gorąco i serdecznie pogratulować Danielowi Kotowi, który w 2017 roku zwyciężył w rywalizacji Grand Prix Okręgu w Wędkarstwie spławikowym i podziękować za tak świetne reprezentowanie Koła PZW Grodzkie na zawodach okręgowych.  


FILM Z ZAWODÓW - autor: Robert PłucieńczakPrzygotował: Marszal

Zdjęcia: Marszal, Robson


SZCZEGÓŁOWE WYNIKI WSZYSTKICH TUR:

 
Pokrewne linki
· Więcej o Konkurs
· Napisane przez Jarekk


Najczęściej czytany artykuł o Konkurs:
Muchowy Puchar Bobru 2013


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 5
Głosów: 2


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Pokrewne tematy

Informacje i komunikaty

"Cykl zawodów Mistrzostw Koła zakończony. Najlepszym spławikowcem Piotr Gliński" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
Serwis działa od: 21.04.2003 r.

red. Zarząd Koła PZW Grodzkie

Wszelkie prawa zastrzeżone

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.08 sekund