Witaj Gość!   [ Logout ]    
Działalność Koła
Dane adresowe - kontakt
 Egzaminy na kartę wędkarską
Nasze finanse

Władze Koła
rozliczenie pracy Zarządu

 Zarząd I kadencji 2003-2005
 Zarząd II kadencji 2005-2009
 Zarząd III kadencji 2009-2013
 Zarząd IV kadencji 2013-2017

Użytkownicy
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: alon
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 516

Na stronie:
Gości: 34
Użytkowników: 0
Razem: 34

Informacje i komunikaty
Wody górskie (info)
 Schemat Pilchowic

Nasi sponsorzy

Kącik Wędkującej Młodzieży

Przyjaciele Grodzkiego

Karkonoski Klub Wędkarski
Recenzje z zawodów
· Spinningowe Grand Prix Polski - Puchar Katowic
· Spinningowe Grand Prix Polski - Boleń Odry
· Spinningowe Grand Prix Polski - Sandacz Turawy
· Spinningowe Grand Prix Polski - Puchar Sanu

Spinningiści zakończyli sezon. Spinningowe Ostatki 2017 za nami..
Wysłano dnia 12-11-2017 o godz. 11:39:31 przez Jarekk

Konkurs

W minioną sobotę (11-11-2017) po raz dwunasty jeleniogórscy spinningiści spotkali się na umownym zakończeniu sezonu - Spinningowych Ostatkach. Jak co roku impreza odbyła się nad Odrą, tym razem w Ścinawie, i podobnie jak w latach poprzednich wzbudziła spore zainteresowanie.Oprócz wędkarzy z Koła Grodzkiego mieliśmy przyjemność gościć kolegów z kół jeleniogórskich, z Lubawki, Lubania, Piechowic i Rudnej. W sumie wędkowało 40 najlepszych, a może najbardziej odpornych na kaprysy jesiennej aury, spinningistów.

Kolejny raz mogliśmy docenić wygodę organizacji naszego ostatkowego spotkania w ścinawskim porcie. Duża wygodna wiata nad samą wodą, stoły i ławy, parking, murowany grill, toalety, a do tego gościnność bosmana, który osobiście dostarczył drewno na grill. Idealne miejsce do organizacji spotkania tego typu. 


Jakiś czas temu zmuszeni byliśmy zrezygnować ze Ścinawy jako miejsca rozgrywania Spinningowych Ostatków ze względu na dopłatę jaką za wędkowanie na swoich wodach zażyczył sobie ZO PZW we Wrocławiu. Tym razem udało się z wrocławiakami dogadać i wszyscy uczestnicy imprezy zostali z dopłaty zwolnieni.

Wędkowaliśmy więc w Odrze i połączonych z rzeką starorzeczach. Zgodnie z zasadami mogliśmy przemieszczać się samochodami do 20 km od miejsca startu. Większość wybrała jednak pobliskie główki, port i starorzecze.
Najwięcej złowiono okoni. Nie były to jednak ryby "wydłubane" przypadkowo, jak zdarzało się w latach poprzednich. Zwycięzca Kol. Marcin Cichacki złowił dziewięć ładnych "garbusów" - największy 28 cm, wyprzedzając o zaledwie dziesięć punktów drugiego zawodnika Huberta Jaremena, który złowił więcej ryb - dziesięć okoni, lecz były to ryby nieco mniejsze. Jak równo łowili ci zawodnicy mówi prosty rachunek - gdyby jeden z okoni Huberta miał o 1 cm więcej, to on byłby zwycięzcą.


Trzeci zawodnik - Sławomir Niemiec, to łowca największej ryby zawodów, szczupaka 53 cm.

Oprócz szczupaka i okoni złowiono także sandacza (51 cm) i kilka kleni. W sumie dwunastu zawodników zgłosiło ryby wymiarowe, sporo było ryb niewymiarowych - bolenie, sandacze, okonie i nieduży sum. Można więc powiedzieć, że jak na tę porę roku było całkiem nieźle. 
Zgodnie z ideą Spinningowych Ostatków zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i drobne upominki. Łowca największej ryby zawodów otrzymał puchar ufundowany przez Dyrektora "TAKATA" Parts Polska Sp. z o.o. z Krzeszowa. Najwartościowsze nagrody trafiły do ogółu uczestników, wszyscy otrzymali czapeczki i drobne wędkarskie gadżety.

Bogata oprawa spotkania i wartościowe nagrody to, oprócz zaangażowania środków Koła Grodzkiego, efekt działania sponsorów - Sklepu Wędkarskiego "ADAŚ", właściciela sklepu internetowego sklep.blacktools.pl, firmy  "TAKATA" Parts Polska Sp. z o.o. Mimo braku zainteresowania ze strony ZO PZW w Jeleniej Górze Spinningowe Ostatki nadal pozostają największą spinningową imprezą okręgu jeleniogórskiego. Sponsorom dziękujemy za wsparcie, a uczestnikom za liczne przybycie, znakomitą atmosferę i koleżeńską rywalizację.


OFICJALNE WYNIKI:

1. Marcin Cichacki 1050 pkt
2. Hubert Jaremen 1040 pkt
3. Sławomir Niemiec  900 pkt
4. Andrzej Lasota  800 pkt
5. Radosław Koruk  580 pkt
6. Edmund Zujewicz  480 pkt
7. Robert Płucieńczak  410 pkt
8. Krzysztof Wójcik  250 pkt
9. Andrzej Serafinowicz  220 pkt
10. Jarosław Krempa  180 pkt
11. Mieczysław Przybyła   70 pkt
12. Witold Gręda     70 pkt

Zawodnicy 13 - 40 NK


Przygotował: JarekK
Zdjęcia: Robert Płucieńczak, Hubert Jaremen, JarekK

 
Pokrewne linki
· Więcej o Konkurs
· Napisane przez Jarekk


Najczęściej czytany artykuł o Konkurs:
Muchowy Puchar Bobru 2013


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 5
Głosów: 5


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Pokrewne tematy

Na górskiej i nizinnej

"Spinningiści zakończyli sezon. Spinningowe Ostatki 2017 za nami.." | Logowanie/Założenie konta | 1 komentarz | _SEARCHDIS
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

Re: Spinningiści zakończyli sezon. Spinningowe Ostatki 2017 za nami.. (Wynik: 1)
przez Marszal dnia 14-11-2017 o godz. 09:13:24
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Na początku chciałbym podziękować ZO PZW we Wrocławiu za zwolnienie uczestników naszego Spotkania z opłaty za dostęp do wód okręgowych oraz Pani Dyrektor Biura Zarządu Okręgu PZW w Jeleniej Górze za pomoc w uzyskaniu tego zwolnienia. Myślę, że dzięki temu zwolnieniu mogliśmy gościć na Ostatkach tak liczne grono wędkarzy. Dziękuję również Panu Bosmanowi Portu Ścinawa za pomoc w dopięciu pewnych kwestii organizacyjnych Spotkania.
Wielkie podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przebiegu Imprezy. Ani i Danielowi Kotom za czuwanie nad częścią bufetowo-restauracyjną, Adasiowi i Rafałowi (również nieobecnym) za organizację nagród, upominków i jedzenia. Jarkowi i Sebastianowi oraz Robertowi za organizację całości na miejscu, sędziowanie i  sprawne poprowadzenie całości.
Niestety przykre obowiązki rodzinne nie pozwoliły wziąć udziału w ostatkach, wyganiając mnie na drugi koniec Polski.
Gratuluję najlepszym wyników a pozostałym wytrwałości.
I najważniejsze - dziękuję wszystkim za udział w naszej sztandarowej, towarzyskiej Imprezie.


Serwis działa od: 21.04.2003 r.

red. Zarząd Koła PZW Grodzkie

Wszelkie prawa zastrzeżone

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.07 sekund