Witaj Gość!   [ Logout ]    
Działalność Koła
Dane adresowe - kontakt
 Egzaminy na kartę wędkarską
Nasze finanse

Władze Koła
rozliczenie pracy Zarządu

 Zarząd I kadencji 2003-2005
 Zarząd II kadencji 2005-2009
 Zarząd III kadencji 2009-2013
 Zarząd IV kadencji 2013-2017

Użytkownicy
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: alon
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 516

Na stronie:
Gości: 35
Użytkowników: 0
Razem: 35

Informacje i komunikaty
Wody górskie (info)
 Schemat Pilchowic

Nasi sponsorzy

Kącik Wędkującej Młodzieży

Przyjaciele Grodzkiego

Karkonoski Klub Wędkarski
Recenzje z zawodów
· Spinningowe Grand Prix Polski - Puchar Katowic
· Spinningowe Grand Prix Polski - Boleń Odry
· Spinningowe Grand Prix Polski - Sandacz Turawy
· Spinningowe Grand Prix Polski - Puchar Sanu

Złe wieści dla wędkujących aktywnie. Jeleniogórzanie praktycznie bez porozumień.
Wysłano dnia 21-12-2017 o godz. 21:33:19 przez Jarekk

Naszym zdaniem.

Złe wieści dla naszych wędkarzy wędkujących na wodach dolnośląskich, złe wieści dla wędkarzy migrujących do nas i dla kół przyjmujących wędkarzy z ościennych okręgów. Jeleniogórscy działacze nie poradzili sobie z porozumieniami na 2018 rok. Przewidywaliśmy, że nowy skład Zarządu Okręgu w Jeleniej Górze nie rokuje najlepiej. Spodziewaliśmy się małej aktywności, a nawet marazmu. Nikt jednak nie był w stanie przewidzieć tak spektakularnej klęski. Działaczom z Wańkowicza nie udało się podpisać żadnego porozumienia z okręgami ościennymi.

Poniżej wynik pracy naszych "negocjatorów":

I. Porozumienia na zasadzie wzajemnego honorowania składek na ochronę i zagospodarowanie wód

·         Okręg PZW w Zielonej Górze

·         Okręg Nadnotecki PZW w Pile

·         Okręg PZW w Elblągu

·         Okręg PZW w Radomiu (w zakresie wód nizinnych)

·         Okręg PZW w Białymstoku (limit zezwoleń: 20 szt.)

·         Okręg PZW w Opolu (limit zezwoleń: 100 szt.)

II. Porozumienia na zasadzie dodatkowego wnoszenia składki ulgowej na ochronę i zagospodarowanie wód

·         Okręg PZW w Bielsku-Białej

·         Okręg PZW w Piotrkowie Trybunalskim

·         Okręg PZW w Sieradzu

·         Okręg PZW w Katowicach

·         Okręg PZW w Kaliszu

·         Okręg PZW w Szczecinie


Ponadto Okręg PZW w Jeleniej Górze wystąpił o podpisanie porozumień międzyokręgowych - na zasadzie dodatkowego wnoszenia składki ulgowej na ochronę i zagospodarowanie wód – do następujących Okręgów PZW: Częstochowa, Słupsk, Gdańsk, Olsztyn, Bydgoszcz i Kielce.


Nie ma Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy. Dla wędkarzy oznacza to, że będziemy ponosić dodatkowe koszty przy każdej wyprawie nad Odrę, na Mietków, Słup, itd. Dla kolegów, którzy kilka lat temu przenieśli się do nas, bo Jelenia Góra zachęcała porozumieniami oznacza to konieczność powrotu, a dla naszych kół które przyjęły wiele osób (w tym Koła Grodzkiego) np z Wrocławia, wymierne straty finansowe.

Wszystkim zaskoczonym takim obrotem sprawy, zamiast narzekania, proponuję udział w zbliżających się zebraniach walnych kół wędkarskich i "podziękowanie" swoim delegatom. To oni odpowiadają za to będzie działo się przez najbliższe 3 lata - do końca obecnej kadencji.


jarekk
 
Pokrewne linki
· Więcej o Naszym zdaniem.
· Napisane przez Jarekk


Najczęściej czytany artykuł o Naszym zdaniem.:
Spinningowe Mistrzostwa Okręgu nie dla wszystkich


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 5
Głosów: 3


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


"Złe wieści dla wędkujących aktywnie. Jeleniogórzanie praktycznie bez porozumień." | Logowanie/Założenie konta | 12 komentarze | _SEARCHDIS
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

Re: Złe wieści dla wędkujących aktywnie. Jeleniogórzanie praktycznie bez porozumień. (Wynik: 1)
przez dro dnia 22-12-2017 o godz. 06:55:57
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Miałem wczoraj przyjemność rozmawiać przez telefon z osobą z okręgu w sprawie opłat. Dowiedziałem się, że te wszystko zmiany są robione dla nas wędkarzy, ponieważ porozumienie dolnośląskie reguluje dla okręgów, które do niego przystąpiły wysokość opłat. Okręg Jelenia Góra nie mógł się zgodzić na tak drastyczne podwyżki opłat wynoszącą 18PLN oraz na znaczną UTRATĘ PRZYWILEJÓW FINANSOWYCH DLA ODZNACZONYCH DZIAŁACZY (można się przekonać analizując tabele opłat). W grę podobno wchodzi również polityka dotycząca podpisywania porozumien pomiędzy okręgami Zielona Góra oraz Legnica - wzajemnie się wykluczaną, a dowiedziałem się, że wedkarzom z Jeleniej Góry bardziej zależy na wodach z Zieloneg Góry.
Opłaty trzeba optymalizować i niestety w przyszłym roku opłatę dokonam, w którymś z okręgów ościennych, a u Was dokupię roczną.
 Pozdrawiam Dominik.Re: Złe wieści dla wędkujących aktywnie. Jeleniogórzanie praktycznie bez porozumień. (Wynik: 1)
przez igorglinda dnia 22-12-2017 o godz. 08:15:30
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
  Witam serdecznie.
Uważam, że jest to jedna z lepszych decyzji naszego okręgu. Od momentu kiedy zmniejszała się ilość porozumień, przybywało członków naszych kół. Np. koło Grodzkie i koło w Leśnej zdobyło wielu członków, po zerwaniu porozumienia z Wrocławiem. Każdy kto chce łowić na naszych wodach, a wbrew pozorom są w porównaniu z wieloma okręgami ciągle atrakcyjne, płaci naszemu okręgowi pieniądze.
 Koledzy, jest 21 wiek!!! Jeśli zakładacie, że dobrym pomysłem jest płacenie "200zł" za łowienie w całym kraju, to nie liczcie na wysoki poziom wędkarstwa.
 Pozdrawiam IgorRe: Złe wieści dla wędkujących aktywnie. Jeleniogórzanie praktycznie bez porozumień. (Wynik: 1)
przez Marszal dnia 22-12-2017 o godz. 10:28:13
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Całkowicie zgadzam się z Igorem. mamy zdecydowanie bardziej atrakcyjne wody niż pozostałe okręgi dolnośląskie.  Zdecydowana większość naszych wędkarzy łowi na naszych wodach. Jak do tej pory na naszych wodach łowiła też duża grupa wędkarzy z Okręgu legnickiego czy wałbrzyskiego. Wrocławianie zaczęli natomiast przenosić się do naszych Kół. W okręgu legnickim atrakcja dla nas jest Słup? A może Odra? Ta ostatnia jak najbardziej, ale mając porozumienie z Zielona Górą mamy do dyspozycji zdecydowanie dłuższy i ciekawszy odcinek tej rzeki. jeśli chodzi o Okręg Wałbrzych, które wody są atrakcyjniejsze od naszych? Może jedynie zbiornik w rejonie Paczkowa. Bardzo nieliczni z naszych wędkarzy wędkowali na tych wodach. Okręg wrocławski to często wspominany  Mietków, mający świetność sporo w tyle. Odra w rejonie Ścinawy i Wałów Śląskich. jednak przypominam, że w tym roku aby tam wędkować, trzeba było zapłacić połowę składki na zagospodarowanie i ochronę wód. natomiast nasze Pilchowice, Bukówka goszczą dużą ilość wędkarzy z legnickiego i wałbrzyskiego. Również z Wrocławia. teraz za tę gościnność wpłyną również dodatkowe środki. Osobiście uważam, że to dobry krok bo z jednej strony dla tych, którzy chcą korzystać z naszych wód mamy obowiązek partycypacji w kosztach. z drugiej strony Zarząd Okręgu stoi przed faktem, że nie będzie można zrzucać winy za ewentualne słabe wyniki na dużą presję wędkarzy z innych okręgów, bo ta będzie wprost proporcjonalna do wpływów finansowych. Zatem jest to dobry krok zarówno dla wedkarzy jak i naszych wód.Re: Złe wieści dla wędkujących aktywnie. Jeleniogórzanie praktycznie bez porozumień. (Wynik: 1)
przez MarcinS dnia 22-12-2017 o godz. 16:39:05
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Po super rozpoczęciu sezonu pstragowego 2017  możemy się spodziewać w 2018 inwazji  wędkarzy z  kraju i ościennych okręgów napełnią kasę po sufit  i okręg dzięki temu zrobi nam " Budapeszt" . Re: Złe wieści dla wędkujących aktywnie. Jeleniogórzanie praktycznie bez porozumień. (Wynik: 1)
przez jarekk dnia 22-12-2017 o godz. 21:56:16
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
To byłaby bardzo dobra decyzja gdyby nie jeden fakt. Nasze wody są w fatalnym stanie. Bóbr wytrzebiony do dna przez kormorany, Pilchowice i Bukówka w najgorszym stanie od nastu lat. Każdy z kim udało się porozmawiać na Jeziorze Pilchowickim zapowiadał poszukiwanie ryb na wodach okręgów ościennych. Dopóki istnieje możliwość zawierania porozumień, to należy walczyć o ich jak największą ilość. I walczyli, nie czarujmy się ...a wyszło jak wyszło. To nie była żadna decyzja, tylko nieporadność lub lenistwo. Re: Złe wieści dla wędkujących aktywnie. Jeleniogórzanie praktycznie bez porozumień. (Wynik: 1)
przez spigot dnia 23-12-2017 o godz. 20:34:42
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://www.castmania.pl/
Panowie nasze realia są zbyt drastyczne. Pilchowice, Bukówka Leśniańskie, Złotnickie to nie myjnia gdzie wrzucacie 5 zł i macie wosk gorący (czytaj sandacza). To co zostało w tych wodach nie zdąża odradzać się bo większość wędkarzy z naszego okręgu to mięsiarze !!! Już w tym roku na słynnych Pilichach był problem z systematycznym łowieniem sandaczy 60-70 cm. Dolny Bóbr IS DEATH !!!  Dziwi mnie wąskie spojrzenie Igora wręcz chwalebne z racji nie podpisania umów z innymi okręgami przez nasz Z.O. (zapewne wynika to z dobrze zarybionego zakrętu poniżej tamy) z drugiej strony to biznes więc nie dziwi mnie to :-)

Ruch Z.O.  FAKT jest ograniczeniem na naszych wodach ilości wędkarzy, ale umówmy się !!! To nasi robią więcej krzywdy wodom niż przyjezdni. To nasi walą ryby z brzegu na trupa w 2 osoby w  ilościach 20+ szt. przedział 45 + cm. Jak PSR będzie chciała adres pedałów z Gryfowa to bez Jacka niech nie przychodzą. Pytam jak nas chce Z.O. zapewnić tym, że to co zostało w naszych wodach (czytaj ochłapy) będzie strzeżone przez odpowiednie organy?
To nie jest żadne rozwiązanie !!! Osobiście miałem telefony z innych okręgów od włądz z kpiną gdzie opłacę kartę na 2018. Wracam do realiów.  Na Bukówce nie miałem kontroli przez cały rok 2017 sam ganiałem wieśniaków spod tamy, bo im mało wody. Kamiennogórzanie i Wałbrzyszanie z budami na brzegu zatłukli tą wodę podobnie jak Pilichy jeleniogórzanie. Proszę się nie mazać bo z całej gromadki spinningistów tylko kilka osób jedzie nad wodę zrelaksować się, reszta po mięso. Przykre jest to co piszę, ale tak to wygląda.

ZDROWYCH WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIARe: Złe wieści dla wędkujących aktywnie. Jeleniogórzanie praktycznie bez porozumień. (Wynik: 1)
przez jarekk dnia 24-12-2017 o godz. 09:10:28
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Przed chwilą musiałem interweniować jako moderator usuwając post jednego z kolegów. Prywatne wycieczki nie są tutaj mile widziane, bardzo proszę trzymać się tematu.Re: Złe wieści dla wędkujących aktywnie. Jeleniogórzanie praktycznie bez porozumień. (Wynik: 1)
przez robson dnia 24-12-2017 o godz. 14:31:26
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Napiszę taką ciekawostkę w nawiązaniu do tego o czym pisał spigot. Analizowałem sobie  oficjalne dane z rejestrów połowów za 2015 r. i nasuwają się ciekawe wnioski. Na 7841 zebranych rejestrów tylko 2142 zawierały informacje o zabraniu ryby (1678 - bez żadnych wpisów, 4021 - wpis bez ryb). Z tych danych wynika, że niemal 73% członków naszego okręgu łowiących na naszych wodach nie zabiera ryb, stąd rzeczywiście powinniśmy być przekonani o rybności i atrakcyjności naszych wód. Z punktu widzenia Z.O. po co zarybiać czy przeprowadzać kontrole skoro oficjalnie większość łowionych ryb wraca do wody i są na to papiery ;).    Re: Złe wieści dla wędkujących aktywnie. Jeleniogórzanie praktycznie bez porozumień. (Wynik: 1)
przez r2d2 dnia 12-04-2018 o godz. 09:08:57
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Niestety mnie dotknęło to w drugą stronę , muszę kupić na Wrocław bo wędkuję 60/40 z przewagą dla stolicy dolnego śląska ale jestem ZA. W UK związki czy koła zarządzają wodą i płacisz lub nie łowisz a jak koło źle zarządza to nikt nie zarabia. EEE chyba nie może to być tak proste ?Re: Złe wieści dla wędkujących aktywnie. Jeleniogórzanie praktycznie bez porozumień. (Wynik: 1)
przez r2d2 dnia 12-04-2018 o godz. 09:11:27
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
A ! I nie do każdego koła można się dostać "tak o!" więc nie wszędzie połowisz.
U nas dalej wszystkim się wszystko należy :-) Każdy chce łowić ale od siebie też trzeba cos ( $$ ) dać.


Serwis działa od: 21.04.2003 r.

red. Zarząd Koła PZW Grodzkie

Wszelkie prawa zastrzeżone

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.13 sekund