V Lipień Bobru
Data: 13-11-2016 o godz. 10:58:02
Temat: Konkurs


Nadesłał: Igor Glinda
Całą przyjemnością w organizowaniu imprez wędkarskich, jest zadowolenie uczestników. Odnoszę wrażenie, że wiele powodów do zadowolenia mieli uczestnicy zawodów o największego lipienia jesiennego Bobru. 55-ciu miłośników suchej muszki przyjechało na spotkanie do Tartaku i wzięło udział w towarzyskich zawodach o największego lipienia.


Początkowo stalowe niebo postraszyło lekkim deszczykiem, ale już wczesnym południem dolinę Bobru spowiło lekkie jesienne słońce. Ryby uaktywniły się na powierzchni.Zasady były proste, sucha muszka na końcu przyponu, złowiony lipień ( uznany za godnego zmierzenia ), szybko trafiał na miarkę , fotka i delikatnie do wody. Niektórzy z uczestników chwalili się sporą liczbą złowionych wymiarowych ryb, ale prawdziwe kardynały każdorazowo wygrywały pojedynki.

Największą rybę 39 cm zgłosił Sergiusz Kasprzyk, który już drugi raz został zwycięzcą bobrzańskiego spotkania. Miejsce drugie zajął Aleksander Więcek z rybą prawie 38 - centymetrową, miejsce trzecie przypadło Michałowi Neckarowi który złowił między innymi lipienia 37 cm.
Sergiusz który jest konstruktorem i budowniczym kapitalnych wędek, po raz kolejny przekazał nagrodę główną jaką była wędka do suchej muchy, najmłodszemu zawodnikowi.

Gratulacje dla Was wszystkich i jeszcze raz wielkie dzięki, że mogliśmy Was gościć nad Bobrem.
Współorganizatorem imprezy było koło Grodzkie PZW w Jeleniej Górze. 
Podziękowanie dla sponsorów; FLYHOUSE, MIKADO, SALAR.PL, SZTUKA ŁOWIENIA, TARTAK FFC


Igor Glinda


Z mojej strony dodam, że miałem okazję obserwować reakcję młodego muszkarza obdarowanego przez zwycięzcę zawodów. Nastolatek nie krył szczęścia, te zawody pozostaną w jego pamięci na zawsze. Główna nagroda, to nie było byle co - na taki sprzęt nie zawsze pozwolić sobie może nawet dorosły. Sergiusz ...Wielkie Brawa za wspaniałą postawę !

jarekk

Artykuł jest z Grodzkie PZW Jelenia Góra - dolnośląski serwis wędkarski
http://www.grodzkie.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.grodzkie.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=717