Igor Glinda wyróżniony srebrną odznaką PZW
Data: 14-11-2016 o godz. 22:43:08
Temat: Na górskiej i nizinnejPodczas zakończenia zawodów V Lipienia Bobru miała miejsce skromna uroczystość. Kolega z naszego Koła - Igor Glinda odznaczony został srebrną odznaką PZW. Koło Grodzkie corocznie wnioskuje do Zarządu Okręgu o jedną odznakę przyznawaną dla członka Koła..


Przyjęta została zasada, iż głównym kryterium wyróżnienia jest wieloletnia praca na rzecz wód jeleniogórskich i jeleniogórskiego wędkarstwa. Nie są brane pod uwagę koneksje koleżeńskie, na dalszym planie jest praca dla stowarzyszenia.

Igor Glinda spełnił stawiane wymogi z nawiązką. Jest osobą od wielu lat związanych z rzeką nad którą mieszka i prowadzi swoją działalność. Jest strażnikiem straży rybackiej, jest obecny na wszystkich zarybieniach Bobru. Można powiedzieć, że wszystkie pstrągi i lipienie wpuszczane do Bobru przechodzą przez jego ręce. Współpracuje z miejscowymi władzami, prowadzi zajęcia z młodzieżą, aktywizuje lokalny eko-biznes. Wszystko po to by chronić i dbać o przyszłość rzeki. 


Igor brał udział w proteście "Stop Mordowaniu Doliny Bobru" zmierzającym do wstrzymania prac regulacyjnych na górnym Bobrze, był inicjatorem szeregu akcji i sporów z właścicielem elektrowni wodnych na Bobrze - podczas zanieczyszczeń rzeki, zamulania, wstrzymywania przepływu biologicznego. Jest inicjatorem i głównym koordynatorem akcji płoszenia kormoranów żerujących w okresie zimowym na naszych rzekach. Organizuje muchowe zawody na Bobrze o randze krajowej i międzynarodowej. Jako redaktor naczelny "Sztuki łowienia na sztuczną muchę" popularyzuje wędkarstwo muchowe na naszych rzekach. Jest inicjatorem wykonania "pomnika pstrąga", który możemy podziwiać w Pilchowicach u podnóża zapory.
To w dużym skrócie. Nie znam osoby, która w ostatnich latach włożyła tak wiele pracy dla naszych rzek i tak wiele osiągnęła.

Odznakę wręczył Kol. Rafał Kubicki Prezes Koła Grodzkiego. Igor nie krył zaskoczenia, o przyznanym wyróznieniu nie wiedział do ostatniej chwili. W prostych słowach podziękował władzom okręgowym za docenienie jego wysiłku. 

Jeszcze raz gratuluję w imieniu kolegów - wędkarzy wód górskich.

jarekk


Artykuł jest z Grodzkie PZW Jelenia Góra - dolnośląski serwis wędkarski
http://www.grodzkie.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.grodzkie.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=718