Spławikowe Mistrzostwa Koła Grodzkiego, druga tura.
Data: 08-08-2017 o godz. 00:00:38
Temat: KonkursW minioną niedzielę (06-08-2017) spławikowcy naszego koła spotkali się na drugich, z planowanych czterech, zawodów o tytuł Mistrza Koła w dyscyplinie spławikowej. Tym razem wędkowano na Jeziorze Pilchowickim. Zwycięzcą tej tury został Kol. Piotr Gliński.W zawodach udział wzięło 14 zawodników. Mając jednak na uwadze, że nasi spławikowcy, to ścisła okręgowa czołówka, wygrana nie była łatwa. 


Połowy dodatkowo utrudniła nagła zmiana pogody, ochłodzenie i silny wiatr. Zupełnie przestała się liczyć płotka, aktywna podczas treningów, nie brały też wymiarowe jazie na które mogli liczyć zawodnicy. Wszystkie wyniki oparte były przede wszystkim na uklejach.

Najlepsi, podczas czterech godzin wędkowania, byli w stanie złowić ponad trzy kilogramy ryb. Wynik średni, to ok. kilograma uklei. Można wyobrazić sobie jakim wynikiem chwalili by się zawodnicy, gdyby warunki były bardziej sprzyjające.
Puchar zwycięzcy zabrał ze sobą Kol. Piotr Gliński. Wśród pań najlepszą zawodniczką była Ania Kot. GRATULUJEMY.
NAJLEPSZE WYNIKI:

Piotr Gliński 3 420 I 
Paweł Kania 3 190 II
Marek Lesik 3 120 III
Hubert Jaremen  1 750 IV
Dawid Gęca 1 630 V
Anna Kot 1 560 VITechnicznie zawody przygotował Adaś Hołysz z Rafałem Kubickim. Wytyczenie stanowisk, sprawne sędziowanie, catering - nie budziły zastrzeżeń. Drobne upominki zasponsorował Sklep Wędkarski "ADAŚ", a puchary ufundował Zarząd Koła.
Przed zawodnikami jeszcze dwie tury. Kolejne spotkanie na żwirowni w Wojanowie.
jarekk


Artykuł jest z Grodzkie PZW Jelenia Góra - dolnośląski serwis wędkarski
http://www.grodzkie.aman2013.pro-linuxpl.com

Adres tego artykułu to:
http://www.grodzkie.aman2013.pro-linuxpl.com/modules.php?name=News&file=article&sid=758