Piotr Gliński spławikowym Mistrzem Koła Grodzkiego
Data: 11-09-2017 o godz. 23:39:12
Temat: Konkurs


Nadesłał: Marszal
Trzecia tura spławikowych mistrzostw Kola Grodzkie już za nami. Zawody odbyły się na żwirowni Wojanów w niedzielę, 10 września. Udział wzięło 11 zawodników, którym dopingowało liczne grono najbliższych i przyjaciół. Perfekcyjnie całą imprezę przygotował oczywiście Adaś Hołysz.


Jak już wspomniałem, na starcie III tury Mistrzostw stanęło 11 zawodników, w tym trzy panie.  Rywalizacja początkowo nie wzbudzała wielkich emocji, rybki w pierwszej godzinie żerowały słabo, jednak z każdym kolejnym kwadransem w zanęcone miejsca wchodziły coraz większe ilości płoci. Już w trzeciej godzinie zawodów wszyscy zawodnicy mieli ryby w siatkach. Nie rzadko były to znacznie ponad dwudziestocentymetrowe, wspomniane już płotki.Ostatnia godzina rywalizacji to intensywna praca podbierakami na każdym stanowisku o czym świadczyły końcowe wyniku rywalizacji.
Zwycięzcą zawodów został Piotr Gliński, łowiąc 7660 punktów. Drugie miejsce zajął Radek Muszka wynikiem 6090 punktów. O trzecie miejsce rozegrała się pasjonująca rywalizacja pomiędzy Hubertem Jaremenem i Pawłem Kanią. Zwyciężył Paweł wynikiem 3780 punktów, wyprzedzając Huberta o zaledwie 210 punktów (3570).

Wśród Pań zwyciężyła Anita Dynia wynikiem 1000 punktów.

Wszyscy łącznie w turze złowili ponad 30 kg ryb (30,08 kg), co należy uznać za bardzo dobry wynik. Nie było zawodnika lub zawodniczki z zerowym wynikiem.

Jako organizatorzy zawodów chcielibyśmy podziękować Prezesowi Koła PZW Jelenia Góra 3, Kol. Leszkowi Chmielewskiemu i Zarządowi Koła za zgodę na rozegranie zawodów równolegle z zawodami „jeleniogórskiej Trójki”. Koledzy z „Trójki” mieli wodę zarezerwowaną wcześniej i przychylili się do naszej prośby o jej udostepnienie. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.W klasyfikacji po trzech turach można powiedzieć, że znamy już Mistrza Koła PZW Grodzkie w wędkarstwie spławikowym  na rok 2017. Został nim Piotrek Gliński, który wszystkie trzy dotychczas rozegrane tury wygrał i zgodnie z regulaminem, który stanowi, że do klasyfikacji końcowej zaliczane są trzy z czterech tur zawodów, Piotrek został bezapelacyjnym zwycięzcą. O kolejne miejsca rywalizacja toczyć się będzie do samego końca, a szanse na podium ma wielu startujących. 


Relację przygotował:

Mariusz Marszal Szalej


GALERIA ZDJĘĆ 

autor: Robert PłucieńczakArtykuł jest z Grodzkie PZW Jelenia Góra - dolnośląski serwis wędkarski
http://www.grodzkie.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.grodzkie.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=763